ЄС|NATO

В США “загубили” винищувача-невидимку F-35 після того, як пілот катапультувався

У США "загубився"

У штаті Південна Кароліна (США) військові шукають новітній винищувач F-35, після того, як його пілот з невідомих причин катапультувався. Одна з його відмінних рис – малопомітність – заважає знайти ймовірне місце падіння літака.

Як йдеться в повідомленні Об’єднаної бази Чарльстон, вони спільно з авіабазою морської піхоти Бофорт займаються пошуком літака F-35B Lightning II з 501-ї навчальної ескадрильї винищувачів морської піхоти.

Його пілот благополучно катапультувався і в стабільному стані був доставлений в місцевий медичний центр

Однак знайти сам літак поки не вдалося, тому військові просять людей повідомити будь-яку інформацію про ймовірне місце падіння.

“Групи реагування на надзвичайні ситуації все ще намагаються знайти F-35. Громадськість просять співпрацювати з військовими і цивільною владою, поки пошуки тривають”, – сказано в повідомленні бази Чарльстон.

Як повідомляє The Washington Post, транспондер, який зазвичай допомагає виявити літак, не працював “з якоїсь причини, яку ми ще не визначили”. “Саме тому ми опублікували публічний запит про допомогу”, – повідомив представник Об’єднаної бази в Чарльстоні Джеремі Хаггінс.

F-35 є одними з найдосконаліших у світі винищувачів, відомих своїм гострим аеродинамічним корпусом і характеристиками невидимки, що захищають їх від виявлення.

“Літак створений за стелс-технологією, тому в нього інше покриття й інша конструкція, через що його складніше виявити, ніж звичайний літак”, – сказав Хаггінс. Пізно ввечері в неділю він додав, що команди все ще шукають літак.

Хаггінс відмовився уточнити характер навчань, у яких брав участь пілот на момент інциденту. За його словами, справа знаходиться на стадії розслідування. Також невідомі причини, через які пілот катапультувався.

За словами Хаггінса, виходячи з останнього відомого місця розташування літака, пошуки зосереджені біля озера Молтрі, глибина якого становить 22,8 метра в найглибшій точці і більше 22 км у довжину в найширшій.

Літаки також є одними з найдорожчих у світі. Однак, поки неясно, скільки коштував літак, який зазнав аварії в неділю.

Відзначимо, що якщо після того, як пілот катапультувався, літак навіть продовжив політ на автопілоті, він вже повинен був впасти через те, що у нього закінчилося б паливо. Проте, його точне місцезнаходження залишається загадкою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України