ЄС|NATO

В США сперечаються щодо “машинного зору” для військових дронів: технологія вимагає нової концепції

Американські військові враховують досвід Сил оборони України у контексті розвитку власного напрямку безпілотних літальних апаратів

Джерело: Defence Express

Сполучені Штати працюють над посиленням свого війська новими безпілотними літальними апаратами та технологіями, зокрема йдеться про “рої дронів”, коли один оператор одночасно може керувати декількома дронами. Експерименти з цією технологією показують, що війську необхідні нові концепції операцій та нові способи навчання операторів, як заявили у Командуванні сил спеціальних операцій повітряних сил США.

Зокрема служба планує розширити свої експерименти з “роєм дронів” після того, як у грудні минулого року під час випробувань один екіпаж керував одразу трьома дронами MQ-9 Reaper, і навіть запускав вже безпосередньо у повітрі менші безпілотники у рамках програми Adaptive Airborne Enterprise.

Тепер у ССО ПС США хочуть додати більшу кількість дронів для керування одним екіпажем, і також опрацювати опцію, коли управління дронами буде передаватися іншим підрозділам. Про це повідомляє генерал-лейтенант Тоні Бауернфайнд, як розповідає видання Defense One.

“Надія на літо [ймовірно, нові випробування заплановані влітку] полягає у наступному: як ми можемо почати об’єднувати ці аспекти, а згодом працювати з нашими побратимами з об’єднаних сил? І як тепер нам керувати декількома MQ-9, які запускають з повітря невелику кількість менших дронів, а потім передати цей рій іншим підрозділам по об’єднаних силах у наземній чи морській ситуації?”, — задумується над цим питанням Бауернфайнд.

Для цього, за його словами, треба буде “зламати деякі старі парадигмі”, і дійсно переконати себе в тому, що оператор має стежити за тим, як дрон виконує поставлене завдання, а не керувати ним. Загалом відзначається, що треба приділяти більше увагу автоматизації роботи дронів, а також поміркувати над тим, які завдання все ж таки залишаться “в руках” оператора.

Бауернфайнд також цікавиться й досвідом українських військових у цьому напрямку, зокрема наголошує на використання 3D-принтерів для виробництва невеликих безпілотників неподалік від лінії фронту. Він відзначає можливість масового виробництва невеликих дронів, але ставить собі питання про те, як можна швидко забезпечити необхідний рівень запасів матеріалів, а також обладнання.

Також у виданні відзначають такий цікавий нюанс, що у США виникають суперечності щодо використання машинного зору, тобто автоматичного наведення на ціль у дронах — мовляв, через етичні принципи Пентагона у питанні врегулювання використання штучного інтелекту у військових розробках. Втім, є також думки, що США цілком можуть відмовитися від категорії “етичності” у тому випадку, якщо така технологія буде критично необхідною для того, щоб протистояти противнику.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України