ЄС|NATO

В США присяжні повністю оправдали 17-річного юнака, який під час самооборони застрелив двох нападаючих з гвинтівки

Присяжні повністю виправдали Кайла Ріттенхауса

Юнак, який застрелив двох чоловіків і поранив ще одну людину під час минулорічних заворушень у Кеноші, діяв у порядку самооборони, йдеться у судовому рішенні.

Суд присяжних у Вісконсіні виправдав тінейджера Кайла Ріттенхауса за всіма звинуваченнями, пов’язаними з тим, що той убив двох людей і поранив ще одного чоловіка з напівавтоматичної гвинтівки під час масових заворушень у місті Кеноша у 2020 році. Присяжні дійшли висновку, що тінейджер діяв у порядку самооборони. Про це повідомляє Голос українською з посиланням на Голос Америки та інша відкриті джерела.

Журі присяжних у складі 12 осіб визнали 18-річного Ріттенхауса невинним за двома пунктами звинувачення у вбивстві, одним пунктом звинувачення у замаху на вбивство та двома пунктами звинувачення у загрозі безпеці під час вуличних протестів, затьмарених підпалами, безладами і грабежами2 у Кеноші.

Після ухвалення вердикту Кайл Ріттенхаус розплакався

Суд над юнаком поляризував американське суспільство, вкотре висвітливши розбіжності серед жителів США щодо таких спірних питань, як право на володіння зброєю.

Після оголошення вироку кілька десятків демонстрантів вишикувалися на сходах біля будівлі суду, оточеної безліччю поліцейських. Деякі люди тримали в руках плакати на підтримку Ріттенхауза, інші висловлювали своє розчарування рішенням присяжних.

«Звинувачення проти (підсудного) за всіма пунктами звинувачення знято, судову справу припинено назавжди без права повернення до суду, і його звільнено від зобов’язань за своєю заставою», – заявив суддя Брюс Шредер.

Ріттенхаус застрелив 36-річного Джозефа Розенбаума та 26-річного Ентоні Хубера, а також поранив 28-річного Гейджа Гросскройця.

Винісши вердикт після бурхливого обговорення, яке тривало майже три дні, присяжні пояснили своє рішення свідченнями свідків як захисту, так і звинувачення, які пропонували різні зображення дій Ріттенхауса в ніч, коли в Кеноші сталися заворушення.

Захист стверджував, що Ріттенхаус тієї ночі неодноразово зазнав нападів, і що він застрелив людей, які нападали на нього, побоюючись за своє життя. Адвокати заявили, що Ріттенхаус приїхав до Кеноші, щоб захистити приватну власність після кількох ночей масових заворушень у місті, що знаходиться на південь від Мілуокі.

Заворушення настали невдовзі після того, як місцеві поліцейські вистрілили під час затримання в афроамериканця Джейкоба Блейка, який був паралізований внаслідок поранення.

Обвинувачі зображували Ріттенхауса безвідповідальним учасником заворушень, який спровокував жорстокі сутички і не висловив жодного каяття щодо смерті людей, яких він застрелив зі своєї гвинтівки AR-15.

Судовий процес, який транслювався у прямому ефірі та щодня аналізувався експертами на численних телеканалах, проходив в умовах соціальної та політичної поляризації в американському суспільстві.

Багато американців цінують право на володіння зброєю, яке закріплено Другою поправкою до Конституції, навіть незважаючи на те, що в країні від вогнепальної зброї гинуть люди, а придбати озброєння можна досить легко та вільно.

Ріттенхаус, який у ході процесу заявив, що він не мав іншого вибору, окрім як відкрити вогонь по нападникам, щоб захистити себе, став героєм для людей, які дотримуються консервативних поглядів, які виступають за право на володіння зброєю. Вони вважають стрілянину у порядку самооборони виправданою дією.

Прихильники лівих та прогресивних політиків називали Ріттенхауса лінчувальником та втіленням нічим не контрольованої американської культури використання вогнепальної зброї.

Для президента Джо Байдена обачність стала найкращою частиною доблесті

Під час президентської кампанії він назвав Кайла Ріттенхауса прихильником переваги білих. Тепер же, коли його запитали про думку щодо рішення присяжних щодо визнання Ріттенхауса невинним за всіма п’ятьма пунктами, Байден відповів інакше. “Послухайте, я підтримую те, чим керувалися у своєму висновку присяжні”, – сказав він.

«Система журі працює, і ми повинні її дотримуватись».

Чи є хлопець невинним? Для тих, хто був переконаний у його винності, реакція на результат судового розгляду – обурення через явний вияв привілейованості білих, які використовують ці привілеї найбільш кричущим чином.

«Це жахливе рішення та судова помилка. Це жахливий сигнал для тих, хто здійснює свої права щодо Першої поправки», – заявив член Палати представників Боббі Раш (демократ).

«Зрозуміло, що в даному випадку колода карток склалася проти істини. Але я, як і раніше, повністю переконаний, що правда зрештою переможе».

Для інших рішення присяжних стало підтвердженням другої виправлення. «Нехай Кайл та його родина тепер живуть у світі», – написала член Палати представників Марджорі Тейлор Грін (республіканка) у своєму твіттер-акаунті. “Кайл – один з хороших”. Опитування показують, що більшість демократів вважають, що Ріттенхаус винний, а республіканці переважно заявляють його невинність. У Кеноші поки що не розпочалися протести проти завершення судового процесу у справі Ріттенхауса.

Губернатор Тоні Еверс (демократ) заздалегідь підготував 500 солдатів нацгвардії на випадок, якщо міська рада попросить їхньої підтримки.

«Кеношани сильні та стійкі, вони наполегливо працювали, щоб відновити своє місто разом за останній рік», – заявив Еверс у вівторок.

“Будь-які спроби посіяти розбрат і перешкодити цьому зціленню небажані як у Кеноші, так і у Вісконсіні”.

Те, що вердикт присяжних, що прозвучав, оголосив Ріттенхауса невинним за всіма пред’явленими звинуваченнями, не повинно викликати здивування. Навпаки, було б дивно, якби його визнали винним.

Уряду потрібно було довести, що хлопець не мав розумних побоювань щодо заподіяння шкоди, коли в серпні 2020-го він увійшов до Кеноші 17-річним юнаком з напівавтоматичною гвинтівкою AR-15 у розпал протестів BLM після розстрілу поліцією Джейкоба Блейка. Це було важке завдання, і звинуваченню явно не вдалося переконати присяжних у тому, що Ріттенхаус діяв інакше, ніж для самооборони, коли вбив Джозефа Розенбаума та Ентоні Хубера, поранив Гайджа Гросскройца.

По суті, причиною обвинувачення, що луснуло як водяний міхур, став Гросскройц, який засвідчив, що він справді направляв пістолет на Ріттенхауса

Як зазначив Джеремі Шталь у Slate: «Свідчення свідків виявилися настільки невдалими для звинувачення, що після них звинувачення почало ставити Ріттенхаусу низку питань, що суперечать попереднім постановам судді, на що захист відреагував заявою, що обвинувачення, схоже, намагається.

Важливість судового процесу у справі Ріттенхауса в тому, що він прочиняє двері до Верховного суду, створивши умови для нових судових позовів з усіх куточків США

Сам Ріттенхаус має право подавати позови про наклеп. Його адвокат Джон Пірс заявив: «Хлопця зганьбили практично всі основні ЗМІ, а також величезна кількість знаменитостей і політиків, включаючи чинного президента Америки. Я вважаю, що найближчим часом чекає серія позовів про наклеп».

Кайл Ріттенхаус, очевидно, стане чудовою опорою для правих напередодні проміжних виборів 2022 року. Член Палати представників Метт Гаєць (республіканець) вже висловив ідею, що Ріттенхаус може працювати у нього як стажист.

“Ми можемо прийняти його”, – заявив Гаєць, – “і подивитися, чи буде він зацікавлений у наданні додаткової допомоги своїй країні”.

У статті, опублікованій «Політіко», Мередіт Макгроу звертає увагу, що випадок Ніка Сандмана, хибно звинуваченого в агресивній поведінці по відношенню до індійського барабанщика [Натана Філіпса] на території «Меморіалу Лінкольна», може бути повчальним. Сандман подав тоді до суду за наклеп і розповів на Республіканському національному з’їзді 2020 року про небезпеку «культури скасування». Фактично Сандман вже запропонував Ріттенхаусу подати до суду, написавши про це у статті на «Дейлі Мейл». З цього моменту саме Ріттенхауса можна вважати жертвою домінуючої ліберальної культури пробудження, яка не прокинулася до вируючих сил, представлених фанатами Ріттенхауса, що виступають проти неї.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України