Діаспора

В Словенії оголошено епідемію: впроваджується комендантська година та обмежується пересування між регіонами

Уряд Словенії оголосив епідемію на всій території країни, беручи до уваги погіршення епідеміологічної ситуації в Європі, а також рекомендації консультативної групи Міністерства охорони здоров’я.

Рішення було ухвалено в неділю ввечері.

В понеділок вранці уряд прийняв указ, що запроваджує комендантську годину – обмежує пересування людей вночі. Обмеження на пересування в нічний час набере чинності 20 жовтня і буде діяти з 21:00 до 6:00. Винятки будуть стосуватимуться поїздок на роботу та екстрених випадків, пов’язаних із надзвичайними ситуаціями.

За виконанням указу слідкуватиме поліція та інспекція охорони здоров’я:

  • Рух між усіма регіонами заборонено.
  • Усі збори, всі заходи, релігійні церемонії, весілля, меси також будуть заборонені.
  • Кількість людей, які можуть збиратися на свіжому повітрі, зменшено з 10 до 6 осіб. Виняток становлять лише члени сім’ї.

Прем’єр-міністр Янез Янша в неділю ввечері звернувся до громадян із приводу стрімкого збільшення кількості заражень новим коронавірусом та проголошення епідемії.

Янша нагадав про засідання Європейської ради, де вони досягли згоди щодо ієрархії цінностей у боротьбі з вірусом. “Спочатку є життя, потім – здоров’я, а потім – економіка , особливо життєво важлива діяльність. Що до всього іншого, від розваг до багатьох інших видів діяльності , а також щодо окремих свобод, доведеться почекати деякий час”, – зазначив він.

Очільник уряду наголосив, що державі вдалося значно зміцнити систему охорони здоров’я Словенії, але, на жаль, людські ресурси все ще обмежені, оскільки за короткий час їх не можна подвоїти.

Чим краще громадяни будуть поважати запроваджені заходи, тим швидше вони зможуть повернутися до нормального життя, сказав Янша.
Він також нагадав, що на сьогодні країна прийняла п’ять пакетів законів для допомоги економіці та системи охорони здоров’я. “Нікого не забули”, – заявив прем’єр-міністр та повідомив, що “найближчим часом” буде прийнятий шостий пакет, за допомогою якого Словенія оперативно усуне наслідки епідемії”.

У неділю після аналізу 2637 тестів на коронавірус зараження було підтверджено у 537 людей, що становить 20,4%. 289 пацієнтів з COVID-19 знаходяться на лікування в лікарні, 55 – в реанімації.

Наразі 14-денна захворюваність на 100 000 населення в Словенії зросла до 339 .

Всього із початку епідемії було проведено 290 811 тестів на новий коронавірус та підтверджено 13 678 випадків зараження. Населення Словенії – 2,081 мільйона.

За весь час померло 189 жителів Словенії, хворих на COVID-19.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України