Концепція загальної мобілізації особливо в цій країні опирається на високий рівень механізації в кадровій армії
Джерело: Defence Express
Питання майбутньої оборонної моделі України насправді аж ніяк не зняте з порядку денного, хоча поки й не піднімається активно в публічному просторі. Відповідно, так звана “швейцарська модель” теж поки ще може лишатись у наборі можливих варіантів.
Тому на майбутнє та на випадок активного поновлення подібних дискусій варто описати такий факт – у швейцарській армії загалом на 100 тисяч кадрових військових та мобрезерву припадає 137 танків та понад 1400 різних бронемашин. І це демонструє зокрема, що концепція загальної мобілізації в цій країні загалом опирається на високий рівень механізації кадрової армії.
Якщо деталізувати, то наприклад The Military Balance 2023 вказує, що зараз сухопутні війська Швейцарії налічують 3100 осіб кадрового складу + 16,45 тисяч «штиків» резерву +72,6 тисяч осіб в мобрезерві, розподілені загалом на 3 бронетанкові та механізовані бригади, 10 піхотних батальйонів та 7 гірсько-піхотних батальйонів.
В їх розпорядженні налічується 137 танків Pz 87 (вони ж Leopard 2A4), 186 бойових машин піхоти CV90, 309 одиниць M113A2 усіх варіантів, 924 колісні бронемашини Piranha I/II/IIIC, 292 розвідувальні бронемашини типів Eagle II та Eagle III, аж 106 самохідних ПТРК TOW на шасі машин Piranha, 133 самохідні артустановки M109 KAWEST та 222 міномети калібру 82 мм.
При цьому, як доповнюють автори порталу Oryx, окрім перерахованої вище бронетехніки в розпорядженні швейцарського війська також є близько 400 захищених вантажівок GMTF Duro IIIP, які також можна віднести до класу MRAP.
А якщо брати розбивку по наявним модифікаціям M113 в строю сухопутних військ Швейцарії, то із 309 машин лише 50 із них належать до базової версії, інші дві з половиною сотні – до спеціалізованих інженерних машин, машин зв’язку та КШМ. У випадку із бронемашинами типу Piranha співвідношення виглядає дещо схожим чином – лише 513 бронемашин належать до базової версії, всі інші понад 400 одиниць – до спеціалізованих санітарних та інженерних машин, до машин зв’язку та командно-штабних машин.