В Росії відміняють електрички на приміських сполученнях

Кажуть, що в Росії дві біди. Але крім дурнів і доріг є ще залізниці і залізні дурні. Ще тиждень тому стало відомо про повне припинення приміського сполучення у Вологодській області. А з 1 січня в декількох найбільших регіонах знімаються десятки маршрутів. Десь рух скоротиться більш ніж удвічі. Пояснюють це дуже просто. Регіони не платять транспортним кампаніям. Тобто, якщо я вірно розумію, залізниці возять нас мало не в збиток собі, а регіони повинні компенсувати їм втрати. Повинні, але не компенсують. А раз не компенсують, то електрички відміняють. А ви, громадяни, викручуйтеся, як хочете – хоч «по шпалах, знову по шпалах, додому за звичкою».

Знаєте, не хочеться навіть в сто п’ятидесятий раз говорити про шубохраніліща. І навіть про мільйони євро, що йдуть на зарплати футболістів, хокеїстів та інших спортсменів з численних команд «Локомотива». Але кожен, хто їздив в електричках, знає, що наші електрички в переважній більшості старі, роздовбані, запльовані. У них немає не те що буфетів, в них туалетів немає і тому вони все ще й загиджені – особливо ввечері та вночі. Добре якщо не пограбують і не вб’ють. В іноземних електричках їздили  деякі з нас. І мені пощастило. Я скажу вам, що був розгублений від чеського потяга, аналогічного якраз нашій електричці від Москви до Тули. Зручні сидіння, недорогий і смачний буфет. А туалет такого розміру і такої чистоти, що там жити можна. І все обладнано для інвалідів.

І ось я зрозуміти не можу, чому після 15 років правління наймудрішого з наймудріших ми доношуємо старі потяги, в яких їхати просто соромно? Чому ці поїзди весь час дорожчають і дорожчають, а залізниця постійно говорить, що возить нас собі у збиток. Транспортна монополія, підконтрольна державі вступає з місцевою владою, тобто з тією самою державою в якісь дивні економічні відносини, в результаті яких просто скасовують потяги! Їм вигідніше не працювати взагалі! Як таке можливо?

У країні, де населені пункти часто уздовж «колії» і стоять. У країні, де до обласних центрів порою сотні кілометрів, і тепер люди не зможуть добиратися до лікарень, соцзабезів, за всяким довідками та просто щоб щось купити. У нас же все життя централізоване, а до центру не дістатися! Звичайні дороги такі, що десь можна тільки в суху літню погоду пересуватися, а взимку і в бездоріжжя – вже ні! У нас жахливо низька мобільність населення, у нас країна дико роз’єднана в сенсі інфраструктури. А ми під захоплені крики про свою велич роз’єднуємо і ділимо її ще більше. І поки дорожчають квитки на потяги і скасовують електрички – дешевшає горілка. Так що сидіть в своєму Мухосранску, бухайте і не рипайтеся.

Антон Орехъ

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh