Авторські статті

В Росії відміняють електрички на приміських сполученнях

Кажуть, що в Росії дві біди. Але крім дурнів і доріг є ще залізниці і залізні дурні. Ще тиждень тому стало відомо про повне припинення приміського сполучення у Вологодській області. А з 1 січня в декількох найбільших регіонах знімаються десятки маршрутів. Десь рух скоротиться більш ніж удвічі. Пояснюють це дуже просто. Регіони не платять транспортним кампаніям. Тобто, якщо я вірно розумію, залізниці возять нас мало не в збиток собі, а регіони повинні компенсувати їм втрати. Повинні, але не компенсують. А раз не компенсують, то електрички відміняють. А ви, громадяни, викручуйтеся, як хочете – хоч «по шпалах, знову по шпалах, додому за звичкою».

Знаєте, не хочеться навіть в сто п’ятидесятий раз говорити про шубохраніліща. І навіть про мільйони євро, що йдуть на зарплати футболістів, хокеїстів та інших спортсменів з численних команд «Локомотива». Але кожен, хто їздив в електричках, знає, що наші електрички в переважній більшості старі, роздовбані, запльовані. У них немає не те що буфетів, в них туалетів немає і тому вони все ще й загиджені – особливо ввечері та вночі. Добре якщо не пограбують і не вб’ють. В іноземних електричках їздили  деякі з нас. І мені пощастило. Я скажу вам, що був розгублений від чеського потяга, аналогічного якраз нашій електричці від Москви до Тули. Зручні сидіння, недорогий і смачний буфет. А туалет такого розміру і такої чистоти, що там жити можна. І все обладнано для інвалідів.

І ось я зрозуміти не можу, чому після 15 років правління наймудрішого з наймудріших ми доношуємо старі потяги, в яких їхати просто соромно? Чому ці поїзди весь час дорожчають і дорожчають, а залізниця постійно говорить, що возить нас собі у збиток. Транспортна монополія, підконтрольна державі вступає з місцевою владою, тобто з тією самою державою в якісь дивні економічні відносини, в результаті яких просто скасовують потяги! Їм вигідніше не працювати взагалі! Як таке можливо?

У країні, де населені пункти часто уздовж «колії» і стоять. У країні, де до обласних центрів порою сотні кілометрів, і тепер люди не зможуть добиратися до лікарень, соцзабезів, за всяким довідками та просто щоб щось купити. У нас же все життя централізоване, а до центру не дістатися! Звичайні дороги такі, що десь можна тільки в суху літню погоду пересуватися, а взимку і в бездоріжжя – вже ні! У нас жахливо низька мобільність населення, у нас країна дико роз’єднана в сенсі інфраструктури. А ми під захоплені крики про свою велич роз’єднуємо і ділимо її ще більше. І поки дорожчають квитки на потяги і скасовують електрички – дешевшає горілка. Так що сидіть в своєму Мухосранску, бухайте і не рипайтеся.

Антон Орехъ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

14 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.