Авторські статті

В Росії у регіоні де мешкають етнічні українці почалися протести через арешт обраного губернатора

З початком протестів в Хабаровську, ЛДПР відразу відхрестилася від своєї організації

Протести тривають через арешт місцевого губернатора Сергія Фургала. “Справа не стільки в Фургалі, скільки в наплювацькому ставленні до кожної людини – ось що обурило людей” – протестувальник.

А значить, в російські ЗМІ відразу прорвалася теза про “Український слід”. Ну, хто ж ще, крім Держдепу, здатний організувати подібне? Про це повідомив Pavlo Khryshchanovych

До речі, у 1917-1922 роках на Далекому Сході існувала Українська Далекосхідна Республіка.

Більшість сучасної української діаспори становлять нащадки перших переселенців на територію краю в кінці ХІХ – на початку ХХ століття, а також фахівці, які переїхали з УРСР під час промислового розвитку регіону.

В жовтні-листопаді 1922 року Далекосхідна республіка, разом з нею – і українська діяльність, була повністю ліквідована російськими більшовиками, які підкорили Далекий Схід та почали репресії проти українського населення. Однією з причин заселення українцями Далекого Сходу було зростання національної свідомості українців.

Влада Росії боялась, що українці можуть почати рух за незалежність України, підняти повстання та вийти з-під їхнього контролю. Планувалося переселити збідніле українське населення подалі від своєї батьківщини, де вони б швидше позбулися свого українського коріння, русифікувались та стали вірними слугами Російської імперії, а на їх місце заселити росіян, які б почали русифікацію українського населення на українській етнічній території. Що ми зараз i бачимо.

За даними перепису населення 2010 року, чисельність українців в регіоні становить 154 954 осіб – це друга за чисельністю етнічна група Далекосхідного федерального округу.

Про протест

Як повідомляє DW, три дні поспіль в Хабаровському краї не припиняються мирні протести після арешту місцевого губернатора Сергія Фургала

Масові акції протесту проходили в Хабаровському краї все вихідні і продовжилися в понеділок, 13 липня. Багато жителів регіону активно висловлювали незгоду з арештом губернатора Сергія Фургала. Главу краю затримали в Хабаровську 9 липня і доставили в Москву. Політик, як вважає слідство, причетний до організації кількох убивств бізнесменів, скоєних у 2004-2005 роках. За даними СКР, перевіряється його причетність і до інших тяжких злочинів. DW поговорила з учасниками протестів і з політичними оглядачами про те, чому так багато людей прийшли на демонстрації на захист Фургала і як оцінювати дії Кремля в ситуації, що склалася.

39-річний маркетолог В’ячеслав Мирончук з Хабаровська в розмові з DW сказав, що ходив на мітинг тому, “що наша влада – в першу чергу, федеральна, провідні політичні сили і партія” Єдина Росія “- уже настільки в своєму лицемірстві закопалися, що вони перейшли всі дозволені межі “. За його словами, “справа не стільки в Фургалі, скільки в наплювацькому ставленні до кожної людини – ось що обурило людей”.

Демонстранти, впевнений Мирончук, прийшли захистити свій вибір, зроблений в 2018 році в ході обрання губернатора. “Виставили технічного кандидата, Фургала. Він, в принципі, досить відома людина в місті, але ніколи не був помічений в якихось політичних амбіціях, якимось чином проліз в Держдуму і сидів собі тихо, – пояснює Мирончук. – Але вийшло так , що людям остаточно набридла вся ця лицемірна гидота, яка твориться у нас, і вони проголосували несподівано проти діючої влади (за Фургала – Ред.) “.

Мирончук впевнений, що показовий арешт незабаром після голосування щодо поправок став спусковим гачком для протестів

“На всю країну показують, який поганий цей Фургала. Ми і самі знаємо, що він не без гріха. Але його люблять – не дивлячись на всі гріхи і всі економічні штуки в минулому. І ось так демонстративно взяти його і прибрати? Це обурило всіх! ”

Тільки за офіційними оцінками, на мітинг в суботу прийшли до 12 тисяч осіб, з незалежних підрахунками – від 30 тисяч до 60 тисяч. “Мітингували ж не тільки Хабаровськ: Комсомольськ-на-Амурі, Ніколаевськ-на-Амурі, Вяземскоє, в селах по 10 осіб збиралися з плакатами на підтримку губернатора. Реально весь край став, – каже Мирончук. – Але повторюся: це не тільки тому , що Фургала такий чудовий – він навіть, може, і не зовсім чудовий. Але справа в тому, що нас ображають – ображають вже до такої міри, до якої не можна цього допустити “.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України