В Росії у регіоні де мешкають етнічні українці почалися протести через арешт обраного губернатора

З початком протестів в Хабаровську, ЛДПР відразу відхрестилася від своєї організації

Протести тривають через арешт місцевого губернатора Сергія Фургала. “Справа не стільки в Фургалі, скільки в наплювацькому ставленні до кожної людини – ось що обурило людей” – протестувальник.

А значить, в російські ЗМІ відразу прорвалася теза про “Український слід”. Ну, хто ж ще, крім Держдепу, здатний організувати подібне? Про це повідомив Pavlo Khryshchanovych

До речі, у 1917-1922 роках на Далекому Сході існувала Українська Далекосхідна Республіка.

Більшість сучасної української діаспори становлять нащадки перших переселенців на територію краю в кінці ХІХ – на початку ХХ століття, а також фахівці, які переїхали з УРСР під час промислового розвитку регіону.

В жовтні-листопаді 1922 року Далекосхідна республіка, разом з нею – і українська діяльність, була повністю ліквідована російськими більшовиками, які підкорили Далекий Схід та почали репресії проти українського населення. Однією з причин заселення українцями Далекого Сходу було зростання національної свідомості українців.

Влада Росії боялась, що українці можуть почати рух за незалежність України, підняти повстання та вийти з-під їхнього контролю. Планувалося переселити збідніле українське населення подалі від своєї батьківщини, де вони б швидше позбулися свого українського коріння, русифікувались та стали вірними слугами Російської імперії, а на їх місце заселити росіян, які б почали русифікацію українського населення на українській етнічній території. Що ми зараз i бачимо.

За даними перепису населення 2010 року, чисельність українців в регіоні становить 154 954 осіб – це друга за чисельністю етнічна група Далекосхідного федерального округу.

Про протест

Як повідомляє DW, три дні поспіль в Хабаровському краї не припиняються мирні протести після арешту місцевого губернатора Сергія Фургала

Масові акції протесту проходили в Хабаровському краї все вихідні і продовжилися в понеділок, 13 липня. Багато жителів регіону активно висловлювали незгоду з арештом губернатора Сергія Фургала. Главу краю затримали в Хабаровську 9 липня і доставили в Москву. Політик, як вважає слідство, причетний до організації кількох убивств бізнесменів, скоєних у 2004-2005 роках. За даними СКР, перевіряється його причетність і до інших тяжких злочинів. DW поговорила з учасниками протестів і з політичними оглядачами про те, чому так багато людей прийшли на демонстрації на захист Фургала і як оцінювати дії Кремля в ситуації, що склалася.

39-річний маркетолог В’ячеслав Мирончук з Хабаровська в розмові з DW сказав, що ходив на мітинг тому, “що наша влада – в першу чергу, федеральна, провідні політичні сили і партія” Єдина Росія “- уже настільки в своєму лицемірстві закопалися, що вони перейшли всі дозволені межі “. За його словами, “справа не стільки в Фургалі, скільки в наплювацькому ставленні до кожної людини – ось що обурило людей”.

Демонстранти, впевнений Мирончук, прийшли захистити свій вибір, зроблений в 2018 році в ході обрання губернатора. “Виставили технічного кандидата, Фургала. Він, в принципі, досить відома людина в місті, але ніколи не був помічений в якихось політичних амбіціях, якимось чином проліз в Держдуму і сидів собі тихо, – пояснює Мирончук. – Але вийшло так , що людям остаточно набридла вся ця лицемірна гидота, яка твориться у нас, і вони проголосували несподівано проти діючої влади (за Фургала – Ред.) “.

Мирончук впевнений, що показовий арешт незабаром після голосування щодо поправок став спусковим гачком для протестів

“На всю країну показують, який поганий цей Фургала. Ми і самі знаємо, що він не без гріха. Але його люблять – не дивлячись на всі гріхи і всі економічні штуки в минулому. І ось так демонстративно взяти його і прибрати? Це обурило всіх! ”

Тільки за офіційними оцінками, на мітинг в суботу прийшли до 12 тисяч осіб, з незалежних підрахунками – від 30 тисяч до 60 тисяч. “Мітингували ж не тільки Хабаровськ: Комсомольськ-на-Амурі, Ніколаевськ-на-Амурі, Вяземскоє, в селах по 10 осіб збиралися з плакатами на підтримку губернатора. Реально весь край став, – каже Мирончук. – Але повторюся: це не тільки тому , що Фургала такий чудовий – він навіть, може, і не зовсім чудовий. Але справа в тому, що нас ображають – ображають вже до такої міри, до якої не можна цього допустити “.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh