Авторські статтіДіаспора

В Римі завершилася виставка сучаних українських художників

У мистецькому просторі Galleria Domus Romana пройшла виставка живопису сучасних українських художників «Esposizione di dipinti di artisti ucraini contemporanei».

Однією з найважливіших складових арт-життя була та залишається активна виставкова репрезентація. У сучасній Україні важливе місце займають: розмах мережі галерей, діяльність арт-салонів, презентації різних мистецьких та творчих об’єднань, які з успіхом функціонують та мають можливість представляти художників за межами країни, пише Ірина Козак.

Сімнадцять українських сучасних митців приїхали до італійської столиці, щоб продемонструвати не лише своє бачення навколишнього світу, але й високий рівень українського сучасного мистецтва та конкурентоспроможність на світовому мистецькому поприщі!

Проект організований за співпраці власника галереї «Art online Ukraine» Віктора Преображенського та художниці Інни Євтушенко. Сімнадцять українських сучасних митців приїхали до італійської столиці, щоб продемонструвати не лише своє бачення навколишнього світу, але й високий рівень українського сучасного мистецтва та конкурентоспроможність на світовому мистецькому поприщі: Нана Артамонова, Тетяна Колесник, Аскольд Кучер, Олена Лещенко, Ольга Лец, Марина Лянтце, Анна Магдіч-Уварова, Галина Петрова, Іван Притула, Ліза Самохіна, Олеся Ткаченко, Ірина Семенюта і Сергій Удовік, Олексій Самко, Анастасія Власенко, Інна Євтушенко, Олена Воткаленко і Світлана Яценко.

Інна Євтушенко ось уже півтора року мешкає в Римі та навчається в художніх школах-студіях акварелі та живопису. Виставка в Galleria Domus Roman, яка проходить цими днями, не перший мистецький захід, який вдалось організувати та провести Інні, і, спостерігаючи за її ентузіазмом та завзятістю, очевидно не останній. Мені пощастило поцікавитись особисто, як виникла ідея цієї масштабної виставки.

«У мене давно виникла ідея познайомити італійців з нашими українськими художниками, привести виставку до столиці Італії, країни, де мистецтво зароджувалось та надавало орієнтири розвитку. Коли про це думаєш, здається все дуже легко, та насправді процес зайняв багато зусиль та часу. Віктора я знаю вже давно, близько десяти років. За роки співпраці в сфері мистецтва, ми стали хорошими друзями, тому, очевидно, я не могла не запропонувати йому привезти до Риму українських художників, з якими він співпрацює в Україні. Спочатку це були розмови між двома друзями, та, коли почали займатись серйозно, – зрозуміли, який об’єм роботи нас чекає, але відступати було нікуди».

Виставка проходила з 10 по 17 жовтня, у мистецькому просторі Galleria Domus Romana (in Via Quattro Fontane, 113 Roma) пройшла виставка живопису сучасних українських художників «Esposizione di dipinti di artisti ucraini contemporanei».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.