Авторські статтіДуховне

В Римі розпочався трирічний вишкіл катехитів для УГКЦ в Італії

В Римі, в приміщеннях інституту «Opera Don Calabria» (близько зупинки метро “Баттістіні”) УГКЦ в Італії під керівництвом та з благословенням Владики Діонісія Ляховича, Апостольського Візитатора для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, 25 листопада 2016 р., в день спогадування пам’яті Святого свщмч. Йосафата Кунцевича, розпочала вишкіл катехитів.

Трирічний богословсько-катехитичний курс за програмою «Основи віри та катехитичне служіння» включатиме виклади богословських, катехитичних, педагогічно-психологічних дисциплін та філософії. Викладачами курсу є єпископ, священики та миряни, котрі здобули чи здобувають науковий ступінь з певних дисциплін у вищих навчальних церковних закладах Риму. Програму курсу заплановано викладати під час настановчих сесій, яких щороку буде три і триватимуть вони по три дні. Слухачі будуть мати змогу опрацьовувати чи досліджувати самостійно завдання, які отримуватимуть під час лекцій. Вкінці успішно завершеного курсу студенти БКК отримають Сертифікат, затверджений єпископом. Цим проектом УГКЦ в Італії має намір збільшити кількість катехитів та просто помічників у церковних громадах, які бажають ділитися своїми талантами, а це буде можливо легше здійснювати, маючи добру богословсько-катехитичну базу, заохочення і відвагу.

25-27 листопада проходить перша настановча сесія. В перший день на відкриття прибув Владика Діонісій, який висловив своє привітальне і настановче слово та з молитвою поблагословив перших 17 слухачів. Апостольський Візитатор привернув увагу майбутніх катехитів, чи  тих, котрі вже почали катехизувати, на саму постать катехита. Хто він? Яким має бути? За словами Папи Франциска, – сказав він – «Катехит – це християнин, який носить у собі пам’ять про Бога, який дозволяє на те, щоб вона «провадила його протягом усього його життя», а також вміє пробуджувати цю пам’ять у серцях ближніх». Також Владика Діонісій наголосив на трьох завданнях катехита, котрі Папа розкриває у своєму повчанні на всесвітній зустрічі катехитів 2013 р.: бути близько біля Христа; починати від Ісуса Христа та йти з Ним без страху на окраїни. Владика заохотив виходити поза свої обмеження, мури, і нести Добру новину про спасіння всім, не боятися ділитися тим, що ми маємо, зо в свою чергу отримали від інших. Опісля с. Євсевія Мудрининець, СНДМ, відповідальна у справах катехизації УГКЦ в Італії, ознайомила присутніх з процесом проходження навчання.

Активні та зацікавлені миряни, скеровані своїми священиками, прибули з Венеції, Торіно, Лукки, Терні, Аверси, Помпей та Риму. Протягом трьох днів студенти мають змогу слухати лекції з Вступу до Святого Письма (Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ), Літургіки (о. Іван Гобела), Історії Вселенської Церкви (о. Петро Голіней) та Педагогіки сімейного виховання (Володимир Гриб).

«Враховуючи потреби наших громад УГКЦ в Італії та наші можливості, Рим виявився дуже сприятливим місцем для проведення курсу, бо більшість викладачів проживають в Римі чи служать в наших українських громадах в Італії. Сподіваємось, що з Божим благословенням, підтримкою єпископа, священиків, активністю у здобуванні богословської базової освіти мирян цей курс принесе добрі плоди і послужить багатьом на дорозі спасіння», – підкреслила відповідальна за курс с. Євсевія Мудранинець, СНДМ.

Джерело: chiesaucraina.it

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України