Новини

В Раді з’явився ще один законопроект про мирні зібрання

Народні депутати від “УДАРу” зареєстрували в парламенті альтернативний законопроект “Про свободу мирних зібрань”.

Відповідний законопроект розробили депутати Марія Іонова, Володимир Куренной, Ростислав Павленко та Роман Чернега, повідомили в прес-службі партії.

За інформацією “Удару”, над розробкою законопроекту працювали зокрема й правозахисники та представники громадськості, в тому числі й ті, що висловлювали активне незадоволення низкою нормраніше зареєстрованого законопроекту.

Також критику багатьох громадських організацій викликало те, що законопроект № 2508а зберігав структуру й чимало норм старого законопроекту № 2450, який був розкритикований Венеціанською комісією.

“Законопроект “ударівців” базується на положеннях проекту документу щодо мирних зібрань, який отримав у 2011 році позитивний висновок Венеціанської комісії”, – йдеться в повідомленні.

Законопроектом передбачено, що повідомлення про проведення мирного зібрання на території одного населеного пункту або одного району можна подати за 6 годин до початку зібрання.

А у випадку, коли орієнтовна кількість учасників становитиме понад 1000 осіб, або мирне зібрання проводиться на території більше, ніж одного району чи області,- за 24 години.

Документи, які раніше розроблялися, встановлювали термін у 48 годин.

Згідно із законопроектом, суд не може заборонити мітинг на основі своїх припущень, що мирне зібрання може бути використане нібито для пропаганди “міжнаціональної, релігійної та іншої ворожнечі”.

Не можна також буде забороняти мирні зібрання через звичні зимові епідемії грипу чи гострих респіраторних захворювань.

Проект закону встановлює обмеження лише на використання зброї під час зібрань, як це визначено Конституцією.

Передбачено, що працівники міліції зобов’язані представлятися і пред’являти службове посвідчення на вимогу громадянина, а не лише у випадках, коли правоохоронець звертається до громадянина.

Пропонується зобов’язати правоохоронців видаляти провокаторів з мітингу в разі, якщо з таким проханням до них звернулися організатори заходу.

Крім того, передбачено, що органи, які реєструють повідомлення про мирне зібрання, мають робити таку реєстрацію впродовж всього робочого часу, а не лише у визначені дні та години.

Як відомо, у липня у Верховній Раді був також зареєстрований законопроект про свободу мирних зібрань.

Під законопроектом поставили підписи 8 представників фракцій влади та опозиції –Андрій Шевченко, Юрій Мірошниченко, Григорій Немиря, Сергій Тігіпко, Iштван Гайдош, Мустафа Джемілєв, Iрина Луценко, Василь Самойленко.

Українська правда

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.