ЄС|NATO

В Португалії видали книгу про український Голодомор

Збірник наукових статей «Голодомор (1933-33) – невідома українська трагедія» був написаний португальськими вченими.

Як повідомив голови підкомітету ВР з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець, презентація збірки відбулася 16 липня в Лісабоні.

Ідея видання виникла після проведення «Днів української культури та історії в Лісабонському університеті» у 2009 році, під час яких була проведена наукова конференція щодо Голодомору 1932-33 років в Україні.

«Це видання португальською мовою, якою спілкуються більше 200 мільйонів людей у ??світі, допоможе не тільки розширити географію знань про страшний злочин проти українців, наслідки якої ми відчуваємо і сьогодні, але і посприяє задоволенню прохання української громади в Португалії до португальського парламенту визнати Голодомор 1932-33 рр. актом геноциду українців », – пояснив Бригинець.

Книга вийшла в результаті співпраці Спілки українців у Португалії з Посольством України (до президентства Віктора Януковича), а також провідного вузу Португалії, Лісабонського університету, з Асоціацією Іберо-слов’янських мов і португальських істориків.

До цього, в результаті активної діяльності спілки в п’яти містах Португалії, муніципальні ради у своїх рішеннях визнали Голодомор 1932-33 актом геноциду проти українського народу.

Тим часом Міністерство освіти і науки України рекомендує виховувати підростаюче покоління в радянському дусі, прищеплюючи повагу до героїв ВВВ і намагаючись не згадувати про такі події, як Голодомор.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.