В Португалії видали книгу про український Голодомор

Збірник наукових статей «Голодомор (1933-33) – невідома українська трагедія» був написаний португальськими вченими.

Як повідомив голови підкомітету ВР з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець, презентація збірки відбулася 16 липня в Лісабоні.

Ідея видання виникла після проведення «Днів української культури та історії в Лісабонському університеті» у 2009 році, під час яких була проведена наукова конференція щодо Голодомору 1932-33 років в Україні.

«Це видання португальською мовою, якою спілкуються більше 200 мільйонів людей у ??світі, допоможе не тільки розширити географію знань про страшний злочин проти українців, наслідки якої ми відчуваємо і сьогодні, але і посприяє задоволенню прохання української громади в Португалії до португальського парламенту визнати Голодомор 1932-33 рр. актом геноциду українців », – пояснив Бригинець.

Книга вийшла в результаті співпраці Спілки українців у Португалії з Посольством України (до президентства Віктора Януковича), а також провідного вузу Португалії, Лісабонського університету, з Асоціацією Іберо-слов’янських мов і португальських істориків.

До цього, в результаті активної діяльності спілки в п’яти містах Португалії, муніципальні ради у своїх рішеннях визнали Голодомор 1932-33 актом геноциду проти українського народу.

Тим часом Міністерство освіти і науки України рекомендує виховувати підростаюче покоління в радянському дусі, прищеплюючи повагу до героїв ВВВ і намагаючись не згадувати про такі події, як Голодомор.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh