Право

В Польщі новий масштабний акт «зернового вандалізму»: було висипано 160 тон українського зерна на колії. Відео

Новий масштабний акт «зернового вандалізму» від поляків. Пошкоджено 160 тонн українського зерна на польській залізничній станції

Вночі з 24 на 25 лютого на станції Котомеж була розсипана українська агропродукція з 8 напіввагонів. Вантаж прямував транзитом до порту Гданськ, звідки направлявся до інших країн світу.

 

Ймовірно, хтось висипав українську кукурудзу з вагонів, що стояли на залізничній колії в Котомежі поблизу Бидгоща. Справу розслідує поліція та шукає свідків інциденту.

За даними польського видання RMF FM, 25 лютого вранці поліцейські з міського відділу поліції Бидгоща отримали повідомлення про те, що на залізничних коліях лежить зерно. У восьми вагонах, ймовірно, хтось відкрив двері, внаслідок чого тонни кукурудзи висипалися назовні.

У селі Котомеж поблизу Бидгоща (Куявсько-Поморське воєводство) з восьми вагонів, що стояли на залізничній колії, висипалися тонни кукурудзи. Кукурудза висипалася через двері вагонів на колії та на траву, що росла поруч. Співробітники поліції Бидгоща намагаються встановити деталі інциденту. Розшукуються свідки, а також слідчі з’ясовують, чи є поблизу камери відеоспостереження.

– Провадження ведеться за статтею 288 Кримінального кодексу – пошкодження майна”, – повідомила нам начальник відділу поліції міста Бидгощ Лідія Ковальська.

Згідно з нею, “той, хто знищує, пошкоджує або робить непридатним чуже майно, підлягає покаранню у вигляді позбавлення волі на строк від трьох місяців до п’яти років”. У випадку меншої тяжкості, “винний підлягає покаранню у вигляді штрафу, обмеження волі або позбавлення волі на строк до одного року”.

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, в результаті інциденту було знищено 160 тонн українського зерна. “Зерно прямувало транзитом до порту Гданська, а звідти в інші країни. Четвертий випадок вандалізму на польських залізничних станціях. Четвертий випадок безкарності та безвідповідальності. Як довго уряд і польська поліція дозволятимуть цьому вандалізму тривати?  Повторюся, вся ця сільськогосподарська продукція перевозиться в опломбованих вагонах і йде транзитом в інші країни. Ми суворо дотримуємося закону” – написав Кубраков у “Х”.

 

– Це вже вчетверте відбувається вивезення українського зерна. Ми думаємо, як це зупинити, але ж це відбувається не на нашій території. На нашій території немає польського зерна”, – зазначив Володимир Зеленський під час конференції в Києві 25 лютого.

Місцеві повідомляють, що з вагонів висипали всю українську кукурудзу.

Це наймасштабніший та вже четвертий випадок такої диверсії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України