В околицях Чікаго незабаром постане новий центр УГКЦ

В останніх роках дедалі більше українців вирушають поза межі своєї держави у пошуках нового життя. Поряд із Нью Йорком та Торонто, Чікаго залишається одним із найбільших осередків українства у Північній Америці.

Саме тут вже понад століття Церква допомагає нашим співвідчизникам не втрачати національну, культурну та духовну ідентичність і водночас активно впливає на творення динамічних громадських, фінансових, правозахисних, культурно-мистецьких, освітніх та виховних структур. Широковідомими центрами релігійного життя української діаспори є Катедральний собор святого Миколая і парафія святих Володимира і Ольги, які знаходяться у так званому «українському селі» у центрі Чікаго. Однак дедалі більшої ваги у житті Церкви та суспільства починають набирати парафії на півночі та північному заході мегаполісу, які у останньому десятилітті зазнали бурхливого розвитку.

Однією з таких точок є парафія Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у невеличкому містечку Палатайн, де ще у 1963 під керівництвом і  опікою о. Йосифа Шарого постав тимчасовий храм, збудований для потреб тодішньої невеличкої української греко-католицької громади. Довгих 50 років церковця продовжує служити потребам вірних, хоча вже не в змозі помістити усіх парафіян. Тому в жовтні 2008 року з ініціативи отця-пароха Михайла Кузьми, тодішній єпископ Чікагський Ричард Семенюк дозволив збирати кошти на побудову нового храму, та більше того – найменував майбутній Храм офіційним Відпустовим центром єпархії Св. Миколая, присвячене Блаженним Новомученикам Української Греко-Католицької Церкви ХХ століття.

У вересні 2011 року Патріярх Святослав під час свого Пастирського візиту до Чікаґо відвідав парафію у Палатайні та поблагословив Наріжний камінь нового храму, на якому було викарбувано слова Святого Євангелія: “Цей дім – домом молитви назветься для всіх народів…” (Мк.11:17). У 2014 році розпочалися молитовні прощі до Палатайну, що збрали вірних з усіх парафій Чікаґо і околиць. Ось уже третій рік поспіль на початку червня парафія спільно з осередком Спілки української молоді в Палатайні проводить Фестиваль “Червона Рута”, що відкриває сезон низки фестивалів всієї Чікаґівщини. А у листопаді кожного року відбувається гала-бенкет для збору коштів на проект побудови нового храму, який постане вже у недалекому майбутньому і гуртуватиме навколо себе ще більше парафіян та прочан.

«Розуміючи, що традиції рідного краю є частиною душі українця, –  ми обходимо всі релігійні свята за обидвома церковними календарями: і старим, і новим, бо вважаємо, що нашим завданням, як Божого Храму є послужити духовній потребі кожного, не роблячи суттєвої різниці: чи ти народився в Україні, чи в Америці» – говорить сотрудник храму УГКЦ у Палатайні і водночас синкел єпархії святого Миколая з правничих та фінансових питань, прот. Ярослав Мендюк. «Однією із найвиразніших рис нашої парафіяльної родини є те, що у нас існує повне взаєморозуміння і постійний діалог між старшим поколінням української діаспори і так званими «новоприбулими», а також тими, хто взагалі не має українського коріння, адже усіх нас об`єднує спільна віра, східно-християнська традиція, а відтепер – і мета побудови нового Божого Храму, який стане новим відпустовим центром нашої єпархії».

Владика Венедикт Алексійчук після свого  призначення на служіння Правлячого Архиєрея єпархії Св. Миколая часто відвідує громаду у Палатайні, кожного разу підкреслюючи унікальність парафії, що не дивлячись на свою поки невелику чисельність є живим свідченням внутрішньої злагоди представників різних хвиль еміграції, що бажають спільно зростати у вірі і доводити світові, що у нас є не лише славне минуле, але й перспективи розвитку у сьогоденні.

Прес-служба єпархії св. Миколая у Чікаго

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh