Авторські статтіДуховне

В околицях Чікаго незабаром постане новий центр УГКЦ

В останніх роках дедалі більше українців вирушають поза межі своєї держави у пошуках нового життя. Поряд із Нью Йорком та Торонто, Чікаго залишається одним із найбільших осередків українства у Північній Америці.

Саме тут вже понад століття Церква допомагає нашим співвідчизникам не втрачати національну, культурну та духовну ідентичність і водночас активно впливає на творення динамічних громадських, фінансових, правозахисних, культурно-мистецьких, освітніх та виховних структур. Широковідомими центрами релігійного життя української діаспори є Катедральний собор святого Миколая і парафія святих Володимира і Ольги, які знаходяться у так званому «українському селі» у центрі Чікаго. Однак дедалі більшої ваги у житті Церкви та суспільства починають набирати парафії на півночі та північному заході мегаполісу, які у останньому десятилітті зазнали бурхливого розвитку.

Однією з таких точок є парафія Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії у невеличкому містечку Палатайн, де ще у 1963 під керівництвом і  опікою о. Йосифа Шарого постав тимчасовий храм, збудований для потреб тодішньої невеличкої української греко-католицької громади. Довгих 50 років церковця продовжує служити потребам вірних, хоча вже не в змозі помістити усіх парафіян. Тому в жовтні 2008 року з ініціативи отця-пароха Михайла Кузьми, тодішній єпископ Чікагський Ричард Семенюк дозволив збирати кошти на побудову нового храму, та більше того – найменував майбутній Храм офіційним Відпустовим центром єпархії Св. Миколая, присвячене Блаженним Новомученикам Української Греко-Католицької Церкви ХХ століття.

У вересні 2011 року Патріярх Святослав під час свого Пастирського візиту до Чікаґо відвідав парафію у Палатайні та поблагословив Наріжний камінь нового храму, на якому було викарбувано слова Святого Євангелія: “Цей дім – домом молитви назветься для всіх народів…” (Мк.11:17). У 2014 році розпочалися молитовні прощі до Палатайну, що збрали вірних з усіх парафій Чікаґо і околиць. Ось уже третій рік поспіль на початку червня парафія спільно з осередком Спілки української молоді в Палатайні проводить Фестиваль “Червона Рута”, що відкриває сезон низки фестивалів всієї Чікаґівщини. А у листопаді кожного року відбувається гала-бенкет для збору коштів на проект побудови нового храму, який постане вже у недалекому майбутньому і гуртуватиме навколо себе ще більше парафіян та прочан.

«Розуміючи, що традиції рідного краю є частиною душі українця, –  ми обходимо всі релігійні свята за обидвома церковними календарями: і старим, і новим, бо вважаємо, що нашим завданням, як Божого Храму є послужити духовній потребі кожного, не роблячи суттєвої різниці: чи ти народився в Україні, чи в Америці» – говорить сотрудник храму УГКЦ у Палатайні і водночас синкел єпархії святого Миколая з правничих та фінансових питань, прот. Ярослав Мендюк. «Однією із найвиразніших рис нашої парафіяльної родини є те, що у нас існує повне взаєморозуміння і постійний діалог між старшим поколінням української діаспори і так званими «новоприбулими», а також тими, хто взагалі не має українського коріння, адже усіх нас об`єднує спільна віра, східно-християнська традиція, а відтепер – і мета побудови нового Божого Храму, який стане новим відпустовим центром нашої єпархії».

Владика Венедикт Алексійчук після свого  призначення на служіння Правлячого Архиєрея єпархії Св. Миколая часто відвідує громаду у Палатайні, кожного разу підкреслюючи унікальність парафії, що не дивлячись на свою поки невелику чисельність є живим свідченням внутрішньої злагоди представників різних хвиль еміграції, що бажають спільно зростати у вірі і доводити світові, що у нас є не лише славне минуле, але й перспективи розвитку у сьогоденні.

Прес-служба єпархії св. Миколая у Чікаго

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.