Економіка

В Одесі та Миколаївській області пляжного сезону не буде, а курорти Херсонської області чекають на звільнення

Цього року курорти України не відкриватимуть курортного сезону. Виняток може становити Херсонська область.

Як стало відомо, цього року ні на Одещині, ні на Миколаївщині курортного сезону знову не буде. У Херсонській області очікується гарячий сезон звільнення окупованих територій, у тому числі й українських курортів, які російські загарбники перетворили на військові бази.

Через інтенсивне мінування російськими окупантами мешканці Миколаївської області не зможуть цього літа відвідати місцеві пляжі. Загалом усі морські пляжі цього року будуть закриті. Про це повідомив голова Миколаївської ОВ Віталій Кім, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, іноді течія прибиває до берега небезпечні предмети навіть за десятки кілометрів від місця попадання у воду.

«Дуже важко оцінити збитки, завдані росіянами Чорного моря. Ми не можемо повністю знати, що вони там висипали», – наголосив Віталій Кім.

Тому морські пляжі будуть недоступні українцям цього року. Однак, можливо, відкриють для відпочиваючих внутрішні води – лимани та річки.

На розмінування всіх пляжів в Україні може піти 70 років.

Також усі морські узбережжя Одеси цього курортного сезону будуть закриті для відпочинку. Таке рішення ухвалили через те, що багато територій в області заміновані. Про це заявив представник оперативного штабу Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук в ефірі телеканалу “Київ”, пише nikcenter.org.

За словами Сергія Братчука, у місті влітку також не планується проведення великих концертів та фестивалів.

«Влучення ворожих ракет до будівлі курортної сфери свідчать про те, що курортного сезону знову цього року не буде. До настання нашої перемоги ми говоритимемо про розмінування акваторії Чорного моря. Публічного доступу до пляжів Одеси не буде. Ми маємо дати людям можливість відпочивати», – каже Ігор Братчук.

Про пляжний сезон у Херсонській області можна поки що мріяти. Цього року сподіваємось на визволення Збройними силами України всього лівобережжя області, включаючи українські окуповані курорти.

Тим часом на курорті Арабатська стрілка на березі Азовського моря російські окупанти збудували військову базу. Про це у своєму Twitter повідомив американський військовий аналітик Брейді Африк.

Дослідник посилається на супутникові знімки Skywatch. За його даними, база була збудована наприкінці 2022 року. На знімках можна побачити російську військову техніку, технічні споруди, вертолітний майданчик та фортифікаційні укріплення по периметру.

Незважаючи на присутність військових на всіх курортах захопленої Херсонщини, окупаційна влада вже заговорила про старт майбутнього сезону на захоплених Арабатською стрілкою та у Скадовську. Ще місяць тому гауляйтер Володимир Сальдо заявив, що туристичний сезон розпочнеться вже незабаром, а на цих локаціях зможуть відпочивати дорослі та діти.

Очевидно, окупанти планують прикриватися відпочиваючими, як живим щитом – це їхня улюблена тактика.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України