В Одесі делегація прикордонної охорони Естонії ознайомилася з охороною державного кордону України на морі

Іноземні колеги прибули в Україну для подальшого налагодження співпраці з українськими охоронцями кордону та обміну досвідом, в тому числі у сфері морської охорони і організації системи висвітлення надводної обстановки.

Як вже повідомлялося, в Україні з робочою поїздкою перебуває делегація Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонської Республіки на чолі з керівником Департаменту Ельмаром Вахером. У ході візиту іноземні партнери детально знайомляться з органами охорони державного кордону України.

Сьогодні, 31 січня, естонська делегація разом з Головою Держприкордонслужби України Петром Цигикалом перебувають в Одесі. Вони відвідали Південне регіональне управління та новостворене Регіонального управління Морської охорони прикордонного відомства.

Прикордонники Естонії мали змогу ознайомитися з організацією охорони державного кордону України на морі та узбережжі, завданнями Морської охорони та засобами, які використовують в своїй діяльності українські охоронці держрубежу.

Як відмітив Петро Цигикал, Держприкордонслужба проводить комплексну реформу Морської охорони і з середини минулого року створила Регіональне управління морської охорони.

«Ми сподіваємось¸ що завдяки нашій співпраці та обміну європейським досвідом ця реформа дасть можливість покращити систему управління підрозділів Морської охорони і поліпшити ситуацію на морських ділянках державного кордону», – наголосив він.

В той же час Ельмар Вахер зазначив, що в охороні морських кордонів дуже важлива інформація, зокрема, для ефективних та  вчасних дій, безпосередньо, в морі, важливо мати відповідну випереджувальну інформацію.

«Саме тоді можливе якісне, результативне застосування корабельно-катерного складу. Таким чином, важливий оперативний і аналітичний компонент, а також технічне забезпечення способів здобуття інформації. Саме тому, ми запрошуємо для обміну досвідом до себе українських прикордонників», – сказав він.

Варто відмітити, іноземні колеги прибули в Україну для подальшого налагодження співпраці з українськими охоронцями кордону та обміну досвідом, в тому числі у сфері морської охорони і організації системи висвітлення надводної обстановки. І зважаючи, що прикордонники Естонської Республіки мають неабиякий досвід в охороні морської та річкової ділянок, протяжність яких складає 1000 км, для України це є надзвичайно важливим.

Під час представлення діяльності Морської охорони Держприкордонслужби України начальник Регіонального управління морської охорони Олег Костур зазначив, що свої задачі прикордонники здійснюють в акваторіях Чорного та Азовського морів в умовах бойової обстановки пов’язаної з анексією Російською Федерацією Кримського півострова і військовими діями в східній частині України. Він додав, що Росія в односторонньому порядку на свій розсуд визначила межі територіальних вод і економічних зон в акваторіях морів та незаконно використовує їх на свою користь.

Не зважаючи на це Морською охороною України забезпечується збір доказової бази протиправної діяльності РФ, активізовано оглядів суден, які заходили в закриті порти Криму, з подальшим притягненням до відповідальності їх судновласників і членів судокоманд.

«В той же час стратегією розвитку Державної прикордонної служби України на період до 2020 року передбачено реформування Морської охорони, яке зокрема включає модернізацію та оновлення її корабельно-катерного складу та розвиток структури для ефективної протидії системним загрозам у сфері безпеки державного кордону. Крім того відпрацьована «Програма розвитку Морської охорони Державної прикордонної служби України на період 2019-2021 роки», – відмітив Олег Костур.

Зазначимо, до загонів Морської охорони Державної прикордонної служби України входить майже з 70 одиниць кораблів і катерів, а також підрозділи спеціального призначення «Дозор-М». Комплектування і підготовка персоналу здійснюється на базі морських навчальних закладів України, з обов’язковою допідготовкою в Національній академії та Навчальному центрі морської охорони Держприкордонслужби.

В Одесі делегація прикордонної охорони Естонії ознайомилася з охороною державного кордону України на морі

В Одесі делегація прикордонної охорони Естонії ознайомилася з охороною державного кордону України на морі

В Одесі делегація прикордонної охорони Естонії ознайомилася з охороною державного кордону України на морі

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh