ЄС|NATO

В Німеччині заблокували продаж підрозділу компанії Volkswagen китайцям

Кабінет міністрів Німеччини заблокував запланований продаж підрозділу компанії Volkswagen з виробництва газових турбін MAN Energy Solutions китайській компанії, при цьому міністри послалися на міркування безпеки.

Про це повідомляє Reuters.

У червні 2023 року компанія MAN Energy Solutions, що входить до складу Volkswagen Group, заявила, що планує продати свій бізнес із виробництва газових турбін китайській державній компанії CSIC Longjiang GH Gas Turbine Co (GHGT).

Однак перевірка німецького уряду, розпочата у вересні, викликала стурбованість тим, що Китай може використовувати газові турбіни для живлення військових кораблів.

GHGT належить китайській державній суднобудівній корпорації, яка домінує в китайській суднобудівній галузі.

Повідомляється, що рішення було ухвалено на тлі зростання торговельної напруженості між ЄС і Китаєм. Міністерство економіки Німеччини може переглянути й зупинити транзакції, які можуть мати наслідки для національної безпеки, а Берлін і ЄС намагаються знизити ризики від економічних зв’язків з Пекіном.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що виступає проти політизації нормального ділового співробітництва та створення штучних перешкод.

Компанія MAN Energy Solutions заявила, що поважає рішення уряду і розпочне структурований процес згортання нової розробки газових турбін.

Уряд Німеччини закликав компанії зменшити свою залежність від Китаю – найважливішого торгового партнера країни – і наполягає на створенні рівних умов для компаній.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України