Здоров'я

В Німеччині різко зростає кількість аутоімунних захворювань

Німеччина: Тривожні цифри отримані в результаті загальнонаціонального дослідження 70 мільйонів людей з медичним страхуванням.

Все більше людей хронічно страждають від аутоімунних захворювань. У Німеччині їхня частота зросла на 22 відсотки в період між 2012 і 2022 роками, згідно з даними рахунків, виставлених лікарями, які мають договори медичного страхування. Це результат першого комплексного аналізу близько 70 мільйонів застрахованих від таких захворювань, як ревматизм, псоріаз, неспецифічний виразковий коліт тощо.

“Аутоімунне захворювання – це хронічне запальне захворювання, при якому імунна система атакує власні клітини і тканини організму. Відомо до 80 різних аутоімунних захворювань (…)”, – пишуть автори нового дослідження Центрального інституту обов’язкового медичного страхування (DOI: 10.20364/VA-24.05).

Катання на лижах зі штучним суглобом: що каже фахівець з хірургії колінного суглоба

У Німеччині також раніше було невідомо, скільки людей насправді страждають від таких станів. Тому було порівняно та проаналізовано діагнози 30 аутоімунних захворювань німецьких лікарняних кас трохи менше 69 мільйонів застрахованих осіб у 2012 році та трохи більше 73 мільйонів застрахованих осіб у 2022 році.

Головний підсумок: У 2022 році у 6,3 мільйона людей було діагностовано аутоімунне захворювання. Це означає, що близько 8,61% застрахованих страждали на одне з цих хронічних захворювань. У 2012 році такий діагноз мали 7,06% людей. Це на 22 відсотки більше.

З 30 аутоімунних захворювань, частота яких була проаналізована, зростання відбулося у 28. Наприклад, кількість випадків целіакії зросла на 130%. У випадку з поширеним захворюванням щитовидної залози – тиреоїдитом Хашимото – приріст склав 72%.

Захоплююча інформація про імунну систему: як вона працює

Протягом десяти років, наприклад, кількість діагнозів розсіяного склерозу, також аутоімунного захворювання, зросла на 32 відсотки. Захворюваність на два хронічні запальні захворювання кишечника – хворобу Крона та виразковий коліт – зросла на 35% і 34% відповідно, а на псоріаз – на 17%. Захворюваність на ревматоїдний артрит (хронічний поліартрит) також зросла на 17%. Лише діабет 1-го типу (зниження на 18%) і друге рідкісне аутоімунне захворювання (синдром Шегрена / зниження на 27%), очевидно, зазнали зниження.

Тиреоїдит Хашимото був найбільш часто діагностованим захворюванням серед тих, хто має медичну страховку – 2,30%, за ним йшов псоріаз (1,85%) та ревматоїдний артрит (1,36%). Лише ці три захворювання вразили понад п’ять відсотків людей.

Причини зростання аутоімунних захворювань достеменно не відомі. Жінки хворіють частіше, ніж чоловіки. Факторами ризику вважаються різні бактеріальні та вірусні інфекційні захворювання, вплив навколишнього середовища та фактори способу життя. Демографічні тенденції також відіграють певну роль.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України