Новини з Австрії

В найстарішій австрійській партії помилися: не Доскоциль, а Баблер став головою соціал-демократів

Навіть досвідчених політичних оглядачів бентежать постійні пошуки нового партійного лідера насйтаршішої австрійської партії SPÖ. З оголошенням «неправильного» переможця у неділю досягнуто нової кульмінації хаосу в партії.

5 червня, ймовірно, увійде до австрійської політичної історії.

Це мало стати кінцем довгих пошуків лідера партії. У суботу в Лінці зібралося понад 600 делегатів, щоб обрати майбутнього лідера SPÖ. У результаті було оголошено, що Ганс Петер Доскоциль офіційно одержав найбільшу кількість голосів. Але у понеділок їх знову перерахували. Переможці змінилися місцями.

Безлад розпочався у понеділок удень, коли поширилися перші чутки про те, що перерахунок виявив невідповідності. Те, що перерахунок взагалі був, пов’язане з тим, що в результаті, оголошеному на з’їзді партії, не вистачило одного голосу. О 15:32 у понеділок голова виборчої комісії Мікаела Грубеса була змушена визнати фатальну помилку при заповненні електронної таблиці Excel і голоси Баблера були віддані Доскоцилю і навпаки. Новим лідером партії SPÖ став не Ханс Петер Доскоціль, а Андреас Баблер.

Замість того, щоб радіти, імовірно, новий бос SPÖ на захід для ЗМІ, запланований у короткі терміни, був досить злий.

“Це боляче не тільки для Доскоциля, але і для всієї партії”. Подія не може бути виправдана: «Я хотів би від щирого серця вибачитися за картину, яку дали частини нашого апарату в останні кілька тижнів». Звичайно, бургомістр Трайскірхена хоче прийняти цю посаду, якщо цього разу результат підтвердиться. Виборча комісія збереться сьогодні вранці. Зважаючи на ситуацію, Баблер поки не хотів оголошувати перестановки в кадрах.

Трохи згодом Доскоциль також виступив перед пресою в Ейзенштадті і визнав свою поразку

“Безумовно, я приймаю результати виборів”, – сказав він. Він вітає Баблера «з перемогою на виборах та з головуванням у федеральній партії». Доскоциль заявив, що його власні амбіції закінчилися, і він також не хоче ще одного позачергового партійного з’їзду: «Для мене голову про федеральну політику закрито раз і назавжди». Він оцінив останні події як «низьку точку» для австрійської соціал-демократії. “Буде злість, будуть глузування, але для соціал-демократії знову настануть найкращі часи”, – сказав він після майже 48 годин, протягом яких він помилково вважав себе головою SPÖ.

Політичні конкуренти соціал-демократів відреагували на помилку підрахунку на позачерговій партійній конференції SPÖ у понеділок із деякою злістю. “Якщо SPÖ навіть не в змозі провести правильні та правильні вибори на партійному з’їзді, то вона, безумовно, не в змозі керувати країною”, – сказав генеральний секретар ÖVP Крістіан Стокер. Він хотів почекати з подальшою оцінкою,  поки «результат не буде остаточним»

Лідер FPÖ Герберт Кікль не хотів брати участь у цькуванні і заявив, що те, що сталося, «у будь-якому випадку катастрофічне для всіх». Він побоюється збитків та серйозної втрати довіри далеко за межами SPÖ для всієї політики Австрії і запропонував розчарованим виборцям та членам соціал-демократичної партії «піти разом з нами, свободівцями, щоб досягти реальних змін».

“Ті, хто не може організувати вибори, їх не виграють”, – заявив генеральний секретар NEOS Дуглас Хойос у Twitter. Для NEOS SPÖ «повністю дискваліфікована». “Як можна SPÖ довірити країну, якщо вони навіть не можуть організувати внутрішні вибори”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України