1 березня без перерізань стрічок ми поволі стартували ще одну складну зміну – запустили процес ведення електронних медичних карток пацієнтів за адресом – http://moz.gov.ua/…/jak-i-koli-pochne-pracjuvati-elektronna…).
Поки в тестовому режимі, вже зовсім скоро – в робочому – про це Голосу українською повідомив Павло Ковтонюк.
Зразу кажу: нам з вами не треба нікуди бігти та десь реєструватися. Є декларація з сімейним лікарем – значить ви вже маєте електронну картку в системі.
Що туди вноситиме ваш лікар? Простий набір найважливішої медичної інформації при кожному візиті. Візити будуть структуровані навколо епізодів – тобто захворювань. А епізоди – навколо ID пацієнта.
На первинній ланці дані про звернення пацієнтів будуть вноситися з використанням сучасної міжнародної класифікації ICPC-2 (http://moz.gov.ua/icpc-2). В структуру записів входитимуть направлення та рецепти.
Я був у різних країнах і бачив їхні електронні картки. Часто вони насправді є електронною копією традиційної паперової картки.
В нас буде інакше. Наші медичні записи будуть мінімалістичні, організовані навколо людини й спрямовані на спрощення життя лікарів та пацієнтів.
Хочу попередити, що процес переходу медиків на електронні записи відбудеться не одразу. Для них це непросто і треба поставитися до цього з розумінням.
Спочатку – тестовий режим. Хочемо, щоб лікарі добре набили руку, зробили необхідні помилки та здобули досвід.
З квітня почне в штатному режимі працювати один новий інструмент — електронний рецепт на «Доступні ліки». А вже досить скоро ведення електронних карток стане обов’язковою умовою роботи з Національною службою здоров’я.
Починаємо довгий і складний шлях. Але дороги назад до паперу вже не буде.