В МОЗ запустили процес ведення електронних медичних карток пацієнтів в тестовому режимі

1 березня без перерізань стрічок ми поволі стартували ще одну складну зміну – запустили процес ведення електронних медичних карток пацієнтів за адресом – http://moz.gov.ua/…/jak-i-koli-pochne-pracjuvati-elektronna…).

Поки в тестовому режимі, вже зовсім скоро – в робочому – про це Голосу українською повідомив Павло Ковтонюк.

Зразу кажу: нам з вами не треба нікуди бігти та десь реєструватися. Є декларація з сімейним лікарем – значить ви вже маєте електронну картку в системі.

Що туди вноситиме ваш лікар? Простий набір найважливішої медичної інформації при кожному візиті. Візити будуть структуровані навколо епізодів – тобто захворювань. А епізоди – навколо ID пацієнта.

На первинній ланці дані про звернення пацієнтів будуть вноситися з використанням сучасної міжнародної класифікації ICPC-2 (http://moz.gov.ua/icpc-2). В структуру записів входитимуть направлення та рецепти.

Я був у різних країнах і бачив їхні електронні картки. Часто вони насправді є електронною копією традиційної паперової картки.

В нас буде інакше. Наші медичні записи будуть мінімалістичні, організовані навколо людини й спрямовані на спрощення життя лікарів та пацієнтів.

Хочу попередити, що процес переходу медиків на електронні записи відбудеться не одразу. Для них це непросто і треба поставитися до цього з розумінням.

Спочатку – тестовий режим. Хочемо, щоб лікарі добре набили руку, зробили необхідні помилки та здобули досвід.

З квітня почне в штатному режимі працювати один новий інструмент — електронний рецепт на «Доступні ліки». А вже досить скоро ведення електронних карток стане обов’язковою умовою роботи з Національною службою здоров’я.

Починаємо довгий і складний шлях. Але дороги назад до паперу вже не буде.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh