Війна рф проти України

В Міноборони замовили експертизу снарядів калібру 100 та 152 мм

152 мм артилерійський снаряд українського виробництва на випробуваннях

Міністерство оборони України у липні замовило перевірку одразу двох типів снарядів – 100-мм пострілів з осколково-фугасним снарядом підвищеної могутності УОФ-12 до протитанкової гармати МТ-12 та 152-мм осколково-фугасного снаряда ОФ-29 до буксированих гармат 2А36 “Гіацинт-Б” й САУ 2С5.

Інформація про укладення відповідних контрактів розміщена на майданчику державних закупівель ProZorro.

Так, ДП “Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) в досить короткий термін (строк виконання робіт – до 31 серпня 2021 року) має провести вибухово-технічне дослідження снарядів для протитанкових “Рапір” на відповідність вибухової речовини та метального заряду (пороху) вимогам технічної документації. Сам контракт при цьому укладений 23 липня на суму у 30 тисяч гривень.

Також ДержНДІХП має провести експертизу на відповідність вибухової речовини вимогам технічних умов 152-мм снарядів ОФ-29. Відповідний контракт був укладений 6 липня (зі строком завершення перевірки до кінця 2021 року).

За ним держпідприємство отримає для перевірки шість зразків осколково-фугасних снарядів. Вартість контракту -18 тисяч гривень.

Міноборони України замовило експертизу снарядів калібру 100 та 152 мм

В той же день, з аналогічними строками завершення, був укладений контракт на проведення експертизи на відповідність корпусу снаряду ОФ-29 вимогам технічних умов з ТОВ «Центр промислової діагностики та контролю». Винагорода за роботу становить скромні 4 752 гривні.

При цьому, в тендерній документації не вказується, снаряди з яких партій чи від якого виробника мають пройти перевірку і чим саме вона була викликана.

Проте журналістам вдалося з’ясувати, що ці перевірки є відповідно спланованими і, окрім вже отриманих висновків зі словацької лабораторії, важливо для об’єктивної картини отримати висновки від ТОВ «Центр промислової діагностики та контролю» та ДержНДІХП.

Варто відзначити, що обидва ці типи артилерійських боєприпасів фігурували в низці публікацій українських ЗМІ.

Нагадаємо, у 2020 році Міноборони у чеської компанії Czech Defense Systems a.s. була закуплена партія з 5 тисяч відремонтованих снарядів УОФ-12, які були вперше перевірені під час стрільб у травні цього року.

Міноборони України замовило експертизу снарядів калібру 100 та 152 мм

Макет 152-мм снаряду ОФ-29 для гармат 2А36 «Гіацінт-Б» та 2С5 «Гіацінт-С» та його ТТХ від компанії «Рубін-2017» представлені на виставці «Зброя та Безпека-2019»

Своєю чергою, 152-мм осколково-фугасні постріли ОФ-29 закупалися у приватної компанії “Рубін-2017” (контракт на 2160 снарядів був укладений наприкінці 2018 року). При цьому остання партія, яку мали поставити ЗСУ у лютому 2020 року, була визнана військовою прийомкою некондиційною й повернута виробнику.

Також відомо, що у березні цього року Президент компанії – Голова правління ДАХК “Артем” Володимир Зімін повідомив про можливість постачання нових ОФ-29, виготовлених держкомпанією, Збройним силам України до кінця цього року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України