В Косово впроваджуються жорсткі карантинні обмеження в зв’язку зі стримким поширенням коронавірусу

Рішення було оприлюднено пізно ввечері у вівторок після онлайн-засідання уряду

☑️ Заборонена фізична присутність громадян на всіх релігійних обрядах на всій території Косова (в п’ятницю, 31 липня, мусульмани святкують Курбан-байрам).

☑️ Громадяни Сербії, Албанії, Північної Македонії, Чорногорії та Боснії і Герцеговини для в’їзду в Косово повинні мати свіжий негативий тест на COVID-19.

☑️ Маски для громадян є обов’язковими поза будинками.

☑️ Фізична відстань у два метри, обов’язкова всюди в громадських місцях, в тому числі на робочому місці.

☑️ Громадянам старше 65 років та громадянам, які страждають на хронічні захворювання, включаючи діабет, гіпертонію, серцеві захворювання та хронічні захворювання легень, дозволено вільно пересуватися поза межами будинків лише між 05:00-10:00 та 18:00-21:00.

☑️ В кількох містах, в тому числі в Приштині, Призрені, Південної Митровиці, запроваджено комендантську годину. Жителям заборонено знаходиться поза їхніми будинками з 22:30 до 05:00.

☑️ Заборонені збори в громадських місцях, включаючи міські площі та парки, більш ніж п’яти людей, включаючи рекреаційні, культурні та спортивні заходи. Обмеження стосується і сімейних урочистостей.

☑️ Робота закладів громадського харчування (окрім відкритих майданчиків) дозволена з 05:00 до 22:30.

☑️ Громадський транспорт має працювати на половину місткості.

☑️ Державним закладам охорони здоров’я рекомендується скоротити надання несуттєвих послуг.

Косово в понеділок встановило рекорд нових щоденних випадків коронавірусу – 276. У вівторок було проведено 401 тест на коронавірус, 239 яких були позитивними. За даними ЗМІ, мешканці Косова чекають на результати тестування по кілька днів.

Наразі в Косово (населення якого становить 1,845 млн.) зареєстровано 3331 активний випадок COVID-19.
Сім людей, в яких було діагностовано коронавірус, померли протягом останніх 24 годин. Загальна кількість смертей, пов’язаних із COVID-19, зросла до 192.

414 пацієнтів із коронавірусом лікуються в стаціонарах. Двадцять чотири хворих на COVID-19 знаходяться на апаратах штучної вентиляції легень, 23 на неінвазивних апаратах.

В Косово всього 700 лікарняних ліжок. Прем’єр-міністр Авдулла Хоті у вівторок відвідав шпиталь Сил безпеки Косова, який буде задіяно при необхідності.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh