Діаспора

В Косово скандал: Сербські спецпризначенці патрулюють косовськими селами

В п’ятницю близько 17:00 11 сербських військових були помічені в селі Карачево, муніципалітет Камениця (Косово). Присутність силовиків з Сербії албанські мешканці цього прикордонного села сприйняли із острахом та обуренням

Зокрема, люди в сербської військової формі налякали працівників та відвідувачів популярного місцевого ресторану – спецпризначенці з Сербії пройшли повз відкриту терасу закладу.

Хоча – як пишуть ЗМІ kallxo.com – сербські правоохоронці просто пройшлися вулицями та навіть привіталися із селянами.

Після розміщення в соціальних мережах фото та відео спецпризначенців (жандармів) з Сербії в косовському селі, в Косово стався справжній скандал.

З’ясувалося, що візит сербських силовиків не був поодиноким випадком.

Патрулі сербських підрозділів час від часу з’являються на території муніципалітету, що розташований на кордоні між Косово та Сербією. Лінія розмежування тут нанесена на карти, але не позначена на місцевості.

Глава муніципалітету Камениця Кендрон Кастраті назвав випадки інтервенції сербських силовиків на косовську територію провокацією, тероризмом та загрозою для мешканців цього району та всього Косово.

Сільський голова Слевер Леняні каже, що кілька разів звертався до компетентних косовських установ з цього питання. Але, за його словами, звернення ігноруються.

“Вони (влада) роблять вигляд, що нічого не бачили і нічого не сталося. Ветерани Армії визволення Косово повинні знову захищати державу Косово, поки уряд мовчить і не в змозі реагувати, не кажучи вже про щось більше. Ми закликаємо установи Республіки Косово не повторювати подібні випадки, ветерани УЧК воювали не для того, щоб побачити, як сербська жандармерія заходить на територію Косова, коли вони захочуть”, – написав на Фейсбуці голова організації ветеранів Армії визволення Косова (УЧК) Хісні Гуцаті.

Після скандального випадку KFOR офіційно заявили, що йдеться про узгоджене патрулювання кордону сербськими силами та міжнародним контингентом.

У відповіді, наданій журналістам, KFOR зазначили, що входження жандармерії Сербії на територію Косова в п’ятницю було частиною звичайного узгодженого патрулювання.

Згідно із заявою, синхронізовані патрулі здійснюються регулярно з 2008 року спільно KFOR та сербськими збройними силами уздовж адміністративної прикордонної лінії між Косово та Сербією, щоб зберегти безпеку та забезпечити відсутність інцидентів – повідомляє euronews.al.

“KFOR також проводить спільне патрулювання з Силами безпеки Косова поблизу адміністративної прикордонної лінії”, – зазначили в KFOR.

В KFOR наголосили, що продовжать співпрацювати з усіма сторонами відповідно до свого мандату для забезпечення мирного та безпечного середовища для всіх громад у Косово відповідно до Резолюції 1244 Ради Безпеки ООН від 1999 року та Військово-технічної угоди того ж року.

Прем’єр-міністр Косово Авдула Хоті (який наразі лікується від коронавірусу), коментуючи події, в своєму пості у Фейсбуці наголосив, що немає місця для паніки, тому що “кордони Республіки Косово є безпечними та міжнародно визнаними найпотужнішою та демократичною частиною світу”.

Міністр внутрішніх справ Косово Агім Веліу провів зустріч із командувачем KFOR генерал-майором Мікеле Рісі. В своєму дописи на Фейсбук глава МВС повідомив, що звернувся із проханням відновити спільні патрулі KFOR та косовської поліції уздовж кордону з Сербією. Наразі планується зустріч для обговорення умов відновлення такого патрулювання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.