Авторські статтіДуховне

В Коломиї відкрили пам’ятник братам Білоусам – першодрукарям міста

Пам’ятник встановлено на розі вулиці Театральної та Вічевого майдану.
На таку величну подію запросили Кир Василія (Івасюка) УГКЦ, владику Юліана Гаталу УПЦ КП, представників міської та районної влади.

Ініціатором встановлення пам’ятника у формі книги став директор педагогічного коледжу Ковтун Валерій Іванович. В життя ідею втілювали митці м. Коломиї, а саме Мирослав Ясінський, Михайло Шкраб’юк і Роман Захарчук.

Преосвященні владики освятили скульптуру на якій зображений євангелист Лука та викарбувані слова з Євангелія від Івана “Спочатку було Слово…”
Після Освячення Кир Василій звернувся до присутніх такими словами:”місто Коломия Івано-Франківської області – це унікальний видавничий центр української провінції.

Микола Васильчук в книзі “Українська видавнича справа в Коломиї” наводить наступні цікаві факти: 1864 року започатковане світське книгодрукування, а в 1865 – газетярство. Впродовж другої половини ХІХ ст. і першої половини ХХ ст. діяли 33 друкарні, які стали базою українського книгодрукування.

Рівень розвитку друкарства стояв на другому місці після Львова. Отже, друковане слово на той час у культурному житті Коломийщини єднало український народ, розділений кордонами і гуртувало націю.”

Далі до слова запрошували всіх, хто спричинився до встановлення цієї скульптури, також не оминули Народного Депутата України Юрія Тимошенка.
Дійство проходило під супровід хору “Просвіта” міського палацу культури “Народний Дім”, які на завершення виконали церковний Гімн “Боже Великий Єдиний”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.