Економіка

В Канаді до 2022 року розпочнеться будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії

Україна та Канада розв’язали усі бюрократичні питання, і вже наприкінці 2021 року в канадській провінції Нова Шотландія розпочнеться будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії “Циклон 4М”.

Про це повідомив віцепрем’єр – голова Мінстратегпрому Олег Уруський у фейсбук.

Він повідомив у Facebook, що у вівторок обговорив деталі реалізації цього проєкту з президентом та головним виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services LTD Стівом Матьє, нагадавши, що в ньому також беруть участь українські підприємства “Конструкторське бюро “Південне” ім. Янгеля” та “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. Макарова”.

За словами Уруського, Матьє повідомив, що вже існують попередні домовленості з компаніями з США щодо запуску їхніх супутників українською ракетою-носієм “Циклон-4М”, і перший запуск планується орієнтовно на кінець 2023 року.

Макет ракети-носія Циклон-4М
Макет ракети-носія Циклон-4М

 

Своєю чергою віцепрем’єр зазначив, що Мінстратегпром у межах своїх повноважень готовий сприяти підприємствам космічної галузі України в реалізації цього проєкту.

Уруський також зазначив, що реалізація окремих аспектів українсько-канадського проєкту “Циклон-4М” передбачена Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2021-2025 роки, ухвалення якої очікується найближчим часом у Верховній Раді. Зокрема, планується створення маршового двигуна РД-870 тягою 80 тс і його подальше використання як маршового для першого ступеня зазначеної ракети-носія.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України