Авторські статті

Що собою являє ядерний потенціал Росії

На тлі погрози РФ вдарити по об’єктах ядерної енергетики України не гріх згадати, що собою являє ядерний потенціал країни-агресора, який оцінюють як другий у світі після США.

Як пояснив військовий експерт Петро Чернік, у Росії є так звана ядерна тріада, яка запускається з шахт. Дві головні ракети – УР-100Н і Р-36М – з 2014 року не обслуговувалися українським підприємством “Південмаш”, а в РФ немає необхідного технологічного циклу.

При цьому у ФР створено нову стратегічну далекобійну ракету “Сармат” з дальністю до 11 тисяч кілометрів, що мала замінити “Сатану” української радянської розробки, однак випробування пройшли не просто неуспішно, вибухово. Таким чином можна зробити висновок, що пускові установки шахтного типу у противника деградовані як явище.

“Відновити вони не зможуть. А якщо візьмуться відновлювати, то будуть сипати мільярди доларів. Нехай сиплють. Попри великий бюджет на наступний рік понад 140 мільярдів доларів – це означає відривати від чогось іншого. Від снарядів, зокрема”, – зазначив експерт.

Крім “Сармата” у росіян є рухомі установки РС-24 Ярс і підводний флот. Йдеться про 5 типів атомних підводних човнів:

  • “Дельфін”;
  • новітній “Борей” із ракетою Р-39;
  • “Антей”;
  • “Кондор”;
  • “Ясень”.

Їхній сумарний залп становить до 200 ракет. Також загарбники мають бомбардувальник Ту-95МС. Він хоч і старий, але має на озброєнні ракету Х-102 з бойовою голівкою в одну мегатонну. Комплекс “Іскандер”, який є новітньою розробкою РФ в оперативно-тактичному сенсі, також має ядерну частину. Це стосується і “Калібру” з “Кинджалом”.

“Тому не варто їх ховати і думати, що в них там усе мотлох. Підкреслю, що шахтне базування – точно мотлох. А ці ресурси у них ще є. Так, МіГ-31К уже не зможуть будувати. Ту-95МС рухається до свого завершення. Але “Іскандери” і “Калібри” стоять у них на конвеєрі. Вмонтувати туди ядерну боєголовку проблеми не становить. Пускові установки у них для цього є”, – підсумував Черник.

Нагадаємо, у березні 2024 року міноборони РФ заявило, що на космодромі Плесецьк провели випробування твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети ПГРК “Ярс” мобільного базування.

Випробування балістичної ракети “Ярс” у жовтні 2023 року, ймовірно, провалилися. У всякому разі так вважає військовий Віктор Алксніс – колишній депутат Держдуми і соратник ультрапатріота Ігоря Стрєлкова.

При цьому випробування російської міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) “Сармат”, яка не захотіла злітати, розворотила шахту і зруйнувала полігон, складно назвати успішними.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України