Ізраїль. Єрусалим. вид на старе місто. Фото: ИТАР-ТАСС/Фадеїчев Сергій/Надано Фондом ВАРП
Чехія відкрила почесне консульство в Єрусалимі, його очолив Дан Проппер, ізраїльський бізнесмен з чеськими корінням.
Як почесний консул він має намір сприяти новим контактам чеського бізнесу з впливовими ізраїльськими підприємцями.
«Моя роль — розвиток економічних відносин, я добре знаю місцеву бізнес-середовище. Мій досвід допоможе залучити інвестиції в Чехію», — сказав Дан Проппер в інтерв’ю Lidovky.cz.
У нього є фабрика по виробництву замінників м яса близько Теплиці. Підприємство на початку 20 століття заснував його дід.
Нагадаємо, Чехія може перенести своє посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму. У цього варіанту є як прихильники, так і супротивники, які вважабть, що спочатку потрібно домогтися реального припинення ізраїльсько-палестинського конфлікту.
Раніше президент Чехії Мілош Земан прокоментував в інтерв’ю журналу «Тиден» рішення Дональда Трампа перенести посольство США в Єрусалим.
«Я дуже цьому радію. Коли я чотири роки тому наносив візит в Ізраїль, я говорив, що вітав б перенесення посольства Чехії в Єрусалим», — сказав глава держави.
На думку Мілоша Земана, перенести свої диппредставництва в Єрусалим мають і інші країни Євросоюзу.
Як вже повідомляв «Празький Експрес», в 2015 р. Земан сказавши «Я —єврей», перефразувавши відомий вислів Джона Кеннеді «Я — берлінець». Також Земан пропонував тоді перенести посольство Чехії в Ізраїлі в Єрусалим.
У вересні 2017 р. на врученні премії «Борець за свободу» (Warrior for Truth) в Нью-Йорку Земан сказавши наступне: «Словесної солідарності недостатньо. Потрібні конкретні дії, а не тільки слова. Потрібна безумовна солідарність з Ізраїлем і євреями. Вона могла б виражатися в перенесенні посольств демократичних країн з Тель-Авіва до Єрусалиму».
Єрусалим був проголошений ізраїльською владою столицею держави в 1949 р., але більшість держав це рішення не визнає.