Авторські статтіДіаспора

В Єрусалимі відкрили почесне консульство Чехії

Ізраїль. Єрусалим. вид на старе місто. Фото: ИТАР-ТАСС/Фадеїчев Сергій/Надано Фондом ВАРП

Чехія відкрила почесне консульство в Єрусалимі, його очолив Дан Проппер, ізраїльський бізнесмен з чеськими корінням.

Як почесний консул він має намір сприяти новим контактам чеського бізнесу з впливовими ізраїльськими підприємцями.

«Моя роль — розвиток економічних відносин, я добре знаю місцеву бізнес-середовище. Мій досвід допоможе залучити інвестиції в Чехію», — сказав Дан Проппер в інтерв’ю Lidovky.cz.

У нього є фабрика по виробництву замінників м яса близько Теплиці. Підприємство на початку 20 століття заснував його дід.

Нагадаємо, Чехія може перенести своє посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму. У цього варіанту є як прихильники, так і супротивники, які вважабть, що спочатку потрібно домогтися реального припинення ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Раніше президент Чехії Мілош Земан прокоментував в інтерв’ю журналу «Тиден» рішення Дональда Трампа перенести посольство США в Єрусалим.

«Я дуже цьому радію. Коли я чотири роки тому наносив візит в Ізраїль, я говорив, що вітав б перенесення посольства Чехії в Єрусалим», — сказав глава держави.

На думку Мілоша Земана, перенести свої диппредставництва в Єрусалим мають і інші країни Євросоюзу.

Як вже повідомляв «Празький Експрес», в 2015 р. Земан сказавши «Я —єврей», перефразувавши відомий вислів Джона Кеннеді «Я — берлінець». Також Земан пропонував тоді перенести посольство Чехії в Ізраїлі в Єрусалим.

У вересні 2017 р. на врученні премії «Борець за свободу» (Warrior for Truth) в Нью-Йорку Земан сказавши наступне: «Словесної солідарності недостатньо. Потрібні конкретні дії, а не тільки слова. Потрібна безумовна солідарність з Ізраїлем і євреями. Вона могла б виражатися в перенесенні посольств демократичних країн з Тель-Авіва до Єрусалиму».

Єрусалим був проголошений ізраїльською владою столицею держави в 1949 р., але більшість держав це рішення не визнає.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.