В Ізраїлі знайшли тканини часів царів Давида і Соломона

Біблійні тканини часів царів Соломона і Давида були виявлені в долині Тимна на півдні Ізраїлю. Це перші знайдені зразки текстилю, що відносяться до даного історичного періоду.

«Раніше не було знайдено жодної тканини в таких місцях, як Єрусалим, Мегіддо і Асор, так що це дає унікальну можливість побачити цілий аспект життя, про яке раніше ми не мали уявлення, – сказав доктор Ерез Бен-Йосеф, який очолював дослідження, – ми знайшли фрагменти текстилю сумок, одягу, наметів, мотузок і шнурів».

Невеликі клаптики (деякі розміром всього 5х5 см), що стали надбанням науки, виткані різним способом і з різних ниток, вони відрізняються за кольором і орнаментом. Більшість виготовлені з вовняних ниток. Однак є і лляні фрагменти – такі тканини, впевнені археологи, були привезені з Йорданської долини або північної частини Ізраїлю.

Тканини були виявлені в районі мідних копалень в пустелі Арава. Завдяки посушливому клімату органічні волокна добре збереглися. Імовірно, знайденим клаптикам 3000 років. Дослідники вважають, що з виявлених фрагментів тканин були зроблені сумки і одяг людей, що тут жили, а також намети і мотузки.

На думку дослідників, одяг з майстерно витканого матеріалу, прикрашеного орнаментом, могли носити вмілі майстри, які керували на рудниках складним процесом плавлення міді. Знахідка також проливає світло на життя ідумеїв, які брали участь у війнах з ізраїльтянами.

Крім текстилю археологи виявили велику кількість насіння, що відносяться до семи видів згаданих в Біблії рослин, які росли в Ізраїлі. Серед них насіння двох видів злаків (пшениця і ячмінь) і п’яти видів фруктів (фініки, гранати, інжир, виноград і оливки).

Дослідники вважають, що навколо шахт жили так звані ідумеї, народ, про який відомо, що він вів затяжну війну з Ізраїлем. Дослідники вважають відкриття унікальним – при розкопках Єрусалиму, Мегіддо або Хазор не були знайдені настільки унікальні об’єкти. «Перед нами відкрилося крихітне вікно в живу тканину біблійного минулого, в Силіконову Долину Північного Ізраїлю, на початку цивілізації, яку ми раніше не могли помацати», – вважає професор.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh