Духовне

В Івано-Франківську завершився XII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях»

10 січня гала-концертом завершився XII Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Цього року фестиваль став вже дванадцятим за порядком та, на відміну від попередніх років, більшою мірою проходив в режимі онлайн.

Урочистості розпочалися 8 січня зі спільної молитви Божественної Літургії, яку відслужив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин разом з отцями Чину святого Василія Великого та запрошеним духовенством.

Програма фестивалю передбачала виступи місцевих та приїжджих хорових колективів як у храмі Царя Христа, так і виступи хорів із різних куточків світу, які відтворювалися в ході онлайн-трансляції. Таким чином географія Міжнародного фестивалю «Коляда на Майзлях» цього році сягала ще більше країн.

Загалом у фестивалі з 8 по 10 січня взяло участь понад тридцять колективів. Особливими ж гостями свята стали два гурти із Києва – «Шпилясті кобзарі» і Тарас Компаніченко та гурт «Мала Хорея Козацька».

Варто додати, що цьогоріч через карантин не було традиційної ходи містом. Порівняно з минулими роками, він тривав менше часу: всього три дні. А ще у зв’язку з пандемією організатори зробили акцент на колективи меншого розміру, наприклад квартети.

Усі виступи можна було переглядати завдяки трансляції ОТБ «Галичина» в прямому ефірі, на сторінці парафії та на сторінці Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ у фейсбуку. Крім того, усі виступи учасників фестивалю транслювали на екранах у центральних частинах міста.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України