Духовне

В Івано-Франківську вшанували жертв операції “Вісла”

Сьогодні, у 70 річницю операції «Вісла», в Івано-Франкіську молилися за жертв примусового виселення українців з етнічних земель, які перебували у складі Польщі. Поминальні богослужіння служились в храмі свв. Кирила і Методія, який ще називають “Лемківською церквою”. Очолив спільну молитву Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин.

Нагадаємо, що в Польщі у Перемишлі молилися за жертв акції «Вісла»

Богослужіння розпочались Архієрейською Божественною Літургією, в часі якої Митрополит Володимир звернувся до присутніх з повчальним словом. Владика розповів про сьогоднішню неділю, в якій ми згадуємо Жінок-мироносиць, котрим Ангел Господній першим звістив про Христове Воскресіння. За словами Архієрея, ці побожні жінки, які йшли за Спасителем хресною дорогою, постійно тримали в серцях події Господніх мук, а тому й з великим смутком прийшли у неділю до гробниці, де смуток їхній обернувся на радість.

Смуток і плач жінок-мироносиць перемінився в радість, сльози жалю перемінились в сльози радості, бо їхній улюблений Христос, Спаситель світу, їхнє щастя – живий“, – повчав Проповідник. Далі Владика наголошував на тому, що Христос справді живий і продовжує жити в наших ближніх, а тому все, що б ми не зробили для наших найближчих, рідних, друзів, співвітчизників – усе ми робимо для самого Бога.

Також в Івано-Франківську відбувся молитовний авто-мото-велопробіг вулицями міста

Не залишились поза увагою Митрополита Володимира й сумні події 70-літньої давнини. Він пригадав перебіг тих страшних днів, коли тисячі українців були вимушено виселені з рідних домівок, чимало з них були закатовані та вбиті в концаборах. Владика повідомив, що в усіх храмах Івано-Франківсьокої Архієпархії сьогодні молитимуться за жертв операції “Вісла”.

Відтак, після Божественної Літургії, на подвір’ї храму присутні молилися поминальну панахиду. Окрім небайдужих містян, участь у панахиді взяли нащадки українців, які 70 років тому комуністичний режим примусово виселив з рідних земель. Опісля представники влади, зокрема п. Олександр Сич, п. Руслан Марцінків та п. Ігор Пасічняк звернулись з словом-підтримкою до громади та поставили до пам’ятного знаку квіти, як вияв пошани.

Також своїми спогадами поділились присутні на заході очевидці тих подій. Вкінці поминального заходу Митрополит Володимир побажав присунім наснаги, сил та міцної віри в краще майбутнє та уділив усім своє Архієрейське благословення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України