Духовне

В Івано-Франківській архиєпархії проведуть з’їзд молоді УМХ

Щороку в греко-католицьких єпархіях для учасників спільноти “Українська молодь – Христові” організовують з’їзди з метою спільного духовного збагачення та обміну досвідом. Цей рік не став винятком і вже цієї суботи, 16 жовтня, у Боднареві проходитиме з’їзд УМХ Івано-Франківської архиєпархії.

Напередодні події організатор заходу о. Святослав Богачевський розповів про особливості проведення з’їздів для молодих активних християн.

“Івано-Франківська архиєпархія налічує 15 осередків спільноти “Українська молодь – Христові”, відомої в Україні як діяльна християнська молодь. Кожного року голови всіх осередків обирають іншу локацію для проведення основної зустрічі спільнот. Цьогоріч село Боднарів стане точкою зустрічі усіх учасників УМХ Івано-Франківської архиєпархії”, – розповідає о. Святослав.

Раз на рік одна із спільнот відповідає за організацію з’їзду усіх учасників на території єпархії. Також до одних з масштабних акцій можна віднести спартакіади та розколяду. Учасники спільноти стають її членами, починаючи з 8-го класу та закінчуючи в студентському віці.

Кожного тижня молодь, що належить до спільноти, збирається для молитви, спілкування, переглядів фільмів та якісного часу одне з одним та з Богом. Час від часу спільнота займається ділами милосердя, особливо у різдвяний час.

“Завданням цього з’їзду є те, що молода людина отримує змогу побачити, як гарно в молодому віці ділитися вірою з іншими та шукати Христа”, – розповідає організатор.

Відомо, що програма зустрічі традиційно розпочинається з молитви Божественної Літургії. Далі – обід. Згодом усіх учасників чекає спільна робота. Отець розповів, що заплановане садіння дерев у парафіяльному саду біля храму Введення в храм Пресвятої Богородиці.

З активностей для учасників організують великий квест на території села. Далі буде концерт, на якому кожна спільнота презентує одне релігійне свято. Таким чином присутні матимуть змогу почути більше про 12 найбільших християнських свят літургійного року. Після цього розпочнеться розважальна програма.

Довідково: 

«Українська молодь — Христові» (УМХ) — організація, заснована митрополитом Андреєм Шептицьким у Галичині в 1930-х роках. Принцип праці організації ґрунтується на рішеннях II Ватиканського Собору, що передбачають соціальну та політичну активність відкритість, екуменізм. Відповідно до чинного в Україні законодавства, УМХ має статус громадської організації, яка працює на основі і в межах християнської моралі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України