В Італії введуть базовий дохід в 780 євро для малозабезпечених

Кабінет міністрів Італії схвалила дві великі економічні реформи, які є ключовими пунктами програми нинішнього уряду.

Першою з них стало введення безумовного основного доходу для малозабезпечених, безробітних і людей похилого віку. Міра отримала назву «цивільний дохід» і передбачає виплату або підвищення допомоги до 780 євро тім, хто за своїми доходами знаходиться нижче рівня абсолютної бідності. Під цим поняттям мається на увазі неможливість придбати пакет основних товарів і послуг, необхідних для нормального існування. За статистикою, за межею бідності в Італії живуть близько 5 млн осіб.

«Цивільний дохід» стані комбінацією допомоги по безробіттю і виплат малозабезпеченим. Розмір держпідтримки буде залежати від кількості людей у сім’ї, їх доходу, наявності заощаджень, нерухомості та транспортних засобів.

Так, самотня людина, що живе в орендованому або кредитним житло і не має джерел доходу, може розраховувати на отримання 780 євро на місяць, з яких 280 підуть на оплату оренди або іпотечного внеску. У разі якщо він має роботу, але вона приносити менше 780 євро на місяць, його дохід буде доведень до цього рівня за допомогою посібника.

Разом з тим для працездатних громадян виплата «цивільного доходу» обмежена 18 місяцями. Протягом цього рядок одержувач зобов’язаний проводить 8 годин на тиждень на суспільно корисних роботах і прийняти хоча б одну з трьох запропонованих біржею праці вакансій. Якщо в майбутньому щось піде не так і громадянин втратить роботу, то він зможе знову брати участь у програмі.

Іншим нововведенням стала реформа пенсійної системи. За новими правилами вихід на пенсію можливий по досягненні цифри 100, що складається з віку і стажу працівника, причому вік не може бути нижче 62, а стаж 38 років. Таким чином, мінімально можливий вік виходу на пенсію становитиме 62 роки, замість нинішніх 66-67 років.

Окремо для жінок передбачена можливість достроково вийти на пенсію у віці 58-59 років при наявності 35-річного стажу.

Крім того, буде введена “громадянська пенсія”, мінімальний розмір якої складі 780 євро.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh