Авторські статтіДіаспора

В Італії введуть базовий дохід в 780 євро для малозабезпечених

Кабінет міністрів Італії схвалила дві великі економічні реформи, які є ключовими пунктами програми нинішнього уряду.

Першою з них стало введення безумовного основного доходу для малозабезпечених, безробітних і людей похилого віку. Міра отримала назву «цивільний дохід» і передбачає виплату або підвищення допомоги до 780 євро тім, хто за своїми доходами знаходиться нижче рівня абсолютної бідності. Під цим поняттям мається на увазі неможливість придбати пакет основних товарів і послуг, необхідних для нормального існування. За статистикою, за межею бідності в Італії живуть близько 5 млн осіб.

«Цивільний дохід» стані комбінацією допомоги по безробіттю і виплат малозабезпеченим. Розмір держпідтримки буде залежати від кількості людей у сім’ї, їх доходу, наявності заощаджень, нерухомості та транспортних засобів.

Так, самотня людина, що живе в орендованому або кредитним житло і не має джерел доходу, може розраховувати на отримання 780 євро на місяць, з яких 280 підуть на оплату оренди або іпотечного внеску. У разі якщо він має роботу, але вона приносити менше 780 євро на місяць, його дохід буде доведень до цього рівня за допомогою посібника.

Разом з тим для працездатних громадян виплата «цивільного доходу» обмежена 18 місяцями. Протягом цього рядок одержувач зобов’язаний проводить 8 годин на тиждень на суспільно корисних роботах і прийняти хоча б одну з трьох запропонованих біржею праці вакансій. Якщо в майбутньому щось піде не так і громадянин втратить роботу, то він зможе знову брати участь у програмі.

Іншим нововведенням стала реформа пенсійної системи. За новими правилами вихід на пенсію можливий по досягненні цифри 100, що складається з віку і стажу працівника, причому вік не може бути нижче 62, а стаж 38 років. Таким чином, мінімально можливий вік виходу на пенсію становитиме 62 роки, замість нинішніх 66-67 років.

Окремо для жінок передбачена можливість достроково вийти на пенсію у віці 58-59 років при наявності 35-річного стажу.

Крім того, буде введена “громадянська пенсія”, мінімальний розмір якої складі 780 євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України