16 січня вже вдруге в Ірпені роздали гарячі обіди для потребуючих, у центрі міста та поблизу одного з «Пунктів незламності». Це відбулося з ініціативи місцевої парафіяльної спільноти Різдва Пресвятої Богородиці за підтримки Патріаршої фундації «Мудра справа».
Новий проєкт «Мудрої справи»
Патріарший економ о. Любомир Яворський повідомив про старт нового благодійного проєкту Української Греко-Католицької Церкви, що реалізується у межах Патріаршої фундації «Мудра справа». Це служіння найбільш потребуючим у холодну пору року через приготування та роздачу гарячих обідів у місцях, які постраждали від російської окупації упродовж цієї війни. «При Патріаршій курії у місті Києві ми запустили кухню, на якій готуємо 200 обідів щоденно. Відтак вони роз’їжджаються греко-католицькими парафіями Києва й околиць: Буча, Ірпінь, Гостомель, Бровари, Бориспіль. Також надзвичайно активно це соціальне служіння запроваджує парафіяльна спільнота на чолі зі своїм душпастирем на Позняках», — зазначив о. Любомир.
За його словами, саме парафіяльні спільноти стали осередками здійснення різноманітного соціального служіння. «Наші священники знають потреби тих людей, які постраждали від воєнного лихоліття та сьогодні відчувають брак теплої їжі. Особливо вони звертають увагу на старших людей, які часто залишаються сам на сам зі своїми проблемами та викликами».
«Можливо, 200 гарячих обідів — це не багато в цей період величезної біди нашого народу, але принаймні 200 конкретних осіб завдяки нашій доставці щоденно мають нагоду добре поїсти», — наголосив Патріарший економ.
Проєкт із приготування гарячих обідів підтримала Філадельфійська митрополія, яка складається із Філадельфійської архиєпархії, Стемфордської єпархії, єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Парма (штат Огайо, США) та єпархії Святого Миколая Чудотворця з осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США). Постання кухні в Патріаршій курії відбулося за сприяння та допомоги Італійської єпископської конференції.
У співпраці з місцевою владою
«Такого рівня ініціативи, — зазначає керівник відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради п. Євгенія Антонюк, — вже давно практикуємо в нашому місті. Але завжди раді, коли різні благодійні організації пропонують допомогу, зокрема і в такому форматі».
Як зазначає п. Євгенія, коли місцева влада минулого понеділка підтримала і розпочала цю ініціативу від Української Греко-Католицької Церкви, багато людей ще не знали про цей захід. «Проте протягом тижня ми давали оголошення на місцевих інтернет-ресурсах і цього разу прийшло більше людей, які відразу змогли отримати комплексні гарячі обіди», — розповідає вона.
Місця для роздачі їжі були наперед узгоджені з місцевою владою. Саме біля Міської бібліотеки створений гуманітарний штаб, куди приходять вимушено переселені особи, люди, що втратили помешкання і майно, та інші потребуючі.
Ще один спосіб служіння Церкви
«Звісно ж, перебуваючи довший час у полагодженні своїх справ, — розповідає настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ о. Мирослав Латинник, — потрібно щось перекусити. Саме для цього виникла ця ініціатива. Місце також було обране невипадково. Адже саме в „Пункти незламності“ під час морозів приходять мешканці. Тепер вони матимуть нагоду ще й пообідати».
Також о. Мирослав зазначає: «Ми дуже радіємо, що як Церква можемо і в такий спосіб послужити для осіб, що потребують різної підтримки та допомоги. У центр міста приходять мешканці й вимушено переселені особи, щоби відпочити та полагодити свої справи».
Так, за його словами, 16 січня можна було зустріти різних людей, зокрема тих, хто прибув до Ірпеня з Бахмута, Соледара, Покровська й інших міст, де зараз точаться страшні бої.
Подяка всім причетним до благодійної акції
«Щопонеділка ми привозимо і роздаємо по 200 комплексних гарячих обідів. Їх може отримати кожен, хто в цей час прийшов до нас», — запрошує о. Мирослав Латинник.
Наприкінці священники парафії Різдва Пресвятої Богородиці о. Мирослав Латинник та о. Віталій Воєца подякували всім причетним до цієї благодійної акції: команді Патріаршої фундації «Мудра справа», керівникові відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради п. Євгенії Антонюк, працівникам відділу та представникам місцевої влади, невтомним волонтерам Благодійного фонду «Карітас-Ірпінь», що діє при парафії.
Департамент інформації УГКЦ