В Якутії вчені розкопали скелет мамонта з м’якими тканинами і вовною

У Республіці Саха, Якутія, 12 серпня в 220 кілометрах вниз по річці Яна був виявлений скелет мамонта, примітний тим, що зберіг м які тканини і навіть шерсть тварини.

Дослідницька група влаштувалася в двохстах кілометрах вниз відносно річки Яна, на території Юнюген Верхоянского району. Відкриття зробила група вчених з інституту прикладної екології Півночі Північно-Східного федерального університету, а також їх японські колеги: представники Університету Киндай і компанії Fuji TV.

Російсько-японська група палеонтологів не даремно вибрала саме цей район: місцевість давно відома вченим своїми знахідками, тільки в цій експедиції їм вдалося виявити останки лоша викопної коні. Після цієї знахідки вони рушили вниз вздовж річки Яна, довжина якої становить 872 кілометра.

Там, в двохстах кілометрах вниз по річці і був розкопаний унікальний скелет мамонта, з частково збереженими на ньому м’яка якими тканинами і вовняним покривом тварини, заявив пресі Олексій Петров, який є співробітником науково-дослідного інституту Північно-Східного федерального університету імені М. К. Аммосова. За його словами, палеонтологічна експедиція рушила далі і продовжує розкопки на «кладовище мамонтів» – місцевості, на сьогоднішній день найбільш перспективною для вивчення. Також, Олексій Петров поділився фактом, що про знахідку повідомили супутникового зв’язку, і більше подробиць буде оприлюднено після повернення дослідної групи.

Міжнародна група дослідників зазначає, що скелет зберігся не повністю, однак це не завадить його детального вивчення.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh