Авторські статтіТехно

В Якутії вчені розкопали скелет мамонта з м’якими тканинами і вовною

У Республіці Саха, Якутія, 12 серпня в 220 кілометрах вниз по річці Яна був виявлений скелет мамонта, примітний тим, що зберіг м які тканини і навіть шерсть тварини.

Дослідницька група влаштувалася в двохстах кілометрах вниз відносно річки Яна, на території Юнюген Верхоянского району. Відкриття зробила група вчених з інституту прикладної екології Півночі Північно-Східного федерального університету, а також їх японські колеги: представники Університету Киндай і компанії Fuji TV.

Російсько-японська група палеонтологів не даремно вибрала саме цей район: місцевість давно відома вченим своїми знахідками, тільки в цій експедиції їм вдалося виявити останки лоша викопної коні. Після цієї знахідки вони рушили вниз вздовж річки Яна, довжина якої становить 872 кілометра.

Там, в двохстах кілометрах вниз по річці і був розкопаний унікальний скелет мамонта, з частково збереженими на ньому м’яка якими тканинами і вовняним покривом тварини, заявив пресі Олексій Петров, який є співробітником науково-дослідного інституту Північно-Східного федерального університету імені М. К. Аммосова. За його словами, палеонтологічна експедиція рушила далі і продовжує розкопки на «кладовище мамонтів» – місцевості, на сьогоднішній день найбільш перспективною для вивчення. Також, Олексій Петров поділився фактом, що про знахідку повідомили супутникового зв’язку, і більше подробиць буде оприлюднено після повернення дослідної групи.

Міжнародна група дослідників зазначає, що скелет зберігся не повністю, однак це не завадить його детального вивчення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України