Війна РФ проти України

В ГУР МОУ повідомили, що на кордоні з Україною чергують 46 ОТРК “Искандер”: що це означає

Як ця деталь може вплинути на майбутній формат ударів по інфраструктурі України

Джерело: Defence Express

Армія РФ станом на зараз розгорнула вздовж державного кордону України 46 пускових установок оперативно-тактичного ракетного комплексу “Искандер”, які використовуються для ударів по нашій країні і балістичними ракетами, і крилатими ракетами Р-500, вони ж “Искандер-К”.

Про це під час форуму “Ялтинської європейської стратегії” (YES)заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький, пише “Інтерфакс-Україна”.

Військові РФ застосовують "Искандер-К" для війни проти України, зображення з відкритих джерел
Військові РФ застосовують “Искандер-К” для війни проти України, зображення з відкритих джерел

 

При цьому Скібіцький наголосив, що “таким чином (тобто використанням комплексів “Іскандер” – ред.), йде методичне знищення насамперед цивільних об’єктів нашої держави”.

В свою чергу, від Defense Express наголосимо, що це вперше за час повномасштабної війни РФ проти України стала відома кількість пускових установок ОТРК «Искандер», зосереджених проти нашої держави. І тут заявлену цифру варто проаналізувати окремо.

З однієї сторони, The Military Balance 2023 вказує, що на початок поточного року армія РФ мала загалом 150 пускових установок до ОТРК “Искандер”. І це насправді був неповний комплект на всі 14 існуючих ракетних бригад, на кожну з яких передбачалось мати по 16 пускових установок “Іскандерів”, тобто 208 ПУ в повному комплекті на 13 бригад та 226 ПУ в повному комплекті на 14 бригад.

Військові армії РФ готуються до запуску балістичної ракети з ОТРК "Искандер", ілюстративне фото довоєнних часів
Військові армії РФ готуються до запуску балістичної ракети з ОТРК “Искандер”, ілюстративне фото довоєнних часів

 

В свою чергу, 46 пускових установок – це взагалі неповний еквівалент лише трьох ракетних бригад. Але тут і далі варто врахувати, що наприклад за даними того ж ГУР МОУ, на кінець серпня 2023 року РФ мала в запасі аж 270 крилатих та балістичних ракет до ОТРК “Искандер”, та планувала у тому ж серпні виготовити 30 балістичних та 12 крилатих ракет до “Іскандерів”.

Для порівняння – на початок січня 2023 року росіяни мали в запасі лише 144 балістичні та крилаті ракети до комплексів “Искандер”. Що в свою чергу дозволяє робити припущення, що ймовірно цієї зими окупанти стануть активніше використовувати “Іскандери” для ударів по нашій енергетичній та іншій цивільній інфраструктурі нашої країни.

Військові РФ застосовують "Искандер-К" для війни проти України, зображення з відкритих джерел
Військові РФ застосовують “Искандер-К” для війни проти України, зображення з відкритих джерел

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України