Новини з Австрії

В Австрії чоловіки зароблять більше від жінок на 12%

Аналіз показує, в яких галузях в Австрії зафіксовано найбільшу різницю в заробітній платі жінок і чоловіків

Заробітна плата жінок і чоловіків в Австрії дуже нерівна. Від початку року і до Дня святого Валентина жінки за статистикою цього року працюють безкоштовно. Ось наскільки великий “гендерний розрив в оплаті праці” – розрив у доходах між чоловіками і жінками. В Австрії він становить 12,4 відсотка. “Якщо в розрахунок також включити співробітників, які працюють неповний робочий день, розрив у заробітній платі сягне 35 відсотків”, – кажуть в Інституті Momentum.

Багато хто вважає, що причиною цього є вибір жінками професії. Вони схильні шукати роботу з нижчою заробітною платою. Однак аналіз Інституту Momentum показує, що “навіть у добре оплачуваних галузях, де домінують чоловіки, як-от інженерна справа чи ІТ, жінкам платять менше, ніж їхнім колегам-чоловікам. У деяких галузях навіть жінки мають вищий рівень освіти”, – каже Momentum.

З аналізу: “Дані показують нам величезну різницю в доходах лише через 18 місяців після завершення навчання. Найбільша різниця спостерігається серед людей, які закінчили обов’язкове шкільне або політехнічне училище. Тут чоловікам платять майже на третину (31 відсоток) більше, ніж жінкам. Також існує різниця в оплаті учнівства майже на чверть (23 відсотки). Ми бачимо розрив у доходах випускників університетів зі ступенем магістра або дипломом у 13 відсотків.

Однак у деяких галузях навчання розрив у заробітній платі між випускниками магістрів жіночої та чоловічої статі більший. Гендерний розрив в оплаті праці через 1,5 року після здобуття ступеня магістра в галузях навчання, що відносяться до “інжинірингу, виробництва та будівництва”, в яких домінують чоловіки, становить 17,5 відсотка. “Послуги”, які включають спортивну науку, туризм, відпочинок та організацію заходів; тут дані показують нам різницю в доходах між статями в 14,7 відсотка.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України