Авторські статтіЗдоров'я

Як активувати процес спалювання жиру

як спалювати жирЯкщо людина намагається схуднути, не знаючи інформації про складові метаболізму і здоров’я в цілому, не дивно, що їй не вдається розпрощатися із зайвими кілограмами.

Щоб боротьба з непотрібним Вам вагою була результативною, ми пропонуємо ознайомитися з 5 основними метаболічними факторами, які впливають на здатність організму спалювати жир.

Наведена інформація допоможе Вам не тільки активувати процес спалювання жиру, але і без зусиль зберегти отримані результати.

5 основних факторів, які допоможуть запустити процес спалювання жиру

Важливо знати, що швидкість метаболізму і, відповідно, процес спалювання жиру залежить від 5 в рівній мірі важливих факторів, а саме:

 1. Печінка – основний орган детоксикації, який відповідає за 3/4 гормонів, що виробляються щитовидною залозою.
 2. Наднирники – «залози стресу», які регулюють стероїдні гормони і гормони стресу, допомагаючи збалансувати метаболізм.
 3. Щитовидна залоза – контролює температуру тіла, метаболічні функції і здатність спалювати жир.
 4. М’язи – єдина метаболічно активна тканина організму, що допомагає спалювати жир, регулювати рівень цукру в крові і підтримувати високу швидкість обміну речовин.
 5. Ваше тіло – результат впливу 4 вищенаведених факторів: воно функціонує нормально, або знаходиться в стані хвороби.

Як печінка впливає на процес спалювання жиру?

Понад 600 метаболічних функцій виконує саме печінка, тому її стан значно позначається на процесі спалювання жиру. Коли цей орган перевантажують токсини, ліки, оброблена їжа, алкоголь, цукор, гормони стресу і ін., печінка переходити з нормального стану в так званий режим виживання.

 • Печінка фільтрує токсини, гормони стресу, допомагає розщеплювати поживні речовини, контролювати травлення і цукор у крові, а також на 70% відповідальна за функцію щитовидної залози.

Коли печінка працює в екстремальних умовах, в організмі починають з’являтися метаболічні проблеми, а саме:

 • поява жиру (особливо на стегнах;
 • здуття живота;
 • проблеми зі шкірою;
 • перепади настрою;
 • перепади рівня цукру в крові;
 • втома;
 • проблеми зі сном;
 • нездатність схуднути.

Що робити? Подбайте про те, щоб знизити навантаження на печінку – мінімізуйте кількість обробленої їжі, цукру, алкоголю, ліків (коли вони не потрібні), починайте рухатися.

Як на процес спалювання жиру впливають наднирники?

Наднирникам відведена важлива роль у підтриманні метаболізму. Ефективність роботи наднирників безпосередньо залежить від Ваших звичок, харчових уподобань і способу життя.

До порушення функції надниркових залоз призводять часті стреси, чутливість до певних продуктів, дисбаланс цукру в крові, інфекції, занадто інтенсивні вправи та ін.

Основною умовою підтримки здоров’я наднирників є мінімізація стресів і здатність з ними боротися.

Вплив щитовидної залози на обмін речовин

Гормони щитовидної залози впливають практично на кожну клітину організму, підвищуючи її метаболічну активність. Порушення балансу гормонів щитовидної залози негативно позначається на всьому організмі. Нестача гормонів Т3 і Т4 призводить до уповільнення метаболізму і, відповідно, процесу спалювання жиру. Тому гіпотиреоз найчастіше є причиною набору ваги, затримання води в організмі. А хворим гіпертиреозом не вдається набрати вагу.

Щоб підтримувати щитовидну залозу здоровим, необхідно дотримуватися чотирьох правил:

 1. Знайте і усунути причину гіпотиреозу (завдання кваліфікованого лікаря).
 2. Оптимізувати харчування – йод, насичені жири, цинк, омега-3, селен повинні в достатній кількості присутні в раціоні.
 3. Мінімізувати стрес – освойте методи контролю стресу.
 4. Вправлятися – займайтеся йогою або вправами для поліпшення функції щитовидної залози.

Який вплив м язів на процес спалювання жиру?

Тіло, в якому переважає м’язова маса, що не тільки добре виглядає, але і благотворно позначається на метаболічному здоров’я. З допомогою щитовидної залози м язова тканина задає швидкість обміну речовин.

 • М’зи – єдина метаболічно активна тканина, яка прискорює процес спалювання жиру.

Чим більше м’язової тканини в організмі, тим більше калорій він спалює і тім менше калорій йому потрібно для підтримання ваги. А оскільки більша частина інсулінових рецепторів знаходиться саме в м язовій тканині, чим менше м’яка м’язова маса, тим більш стійким до інсуліну стає організм. А якщо організм не реагує на інсулін належний чином контролювати рівень цукру в крові стає складніше (або взагалі неможливо). Результат – діабет 2 типу, набір зайвої ваги, нездатність належний чином використовувати поглинаючу глюкозу. Більш того, процес схуднення значно ускладнюється в умовах використання інсуліну.

Тому так важливо, щоб більшу частину маси тіла складали саме на м’язи. Для цього потрібно займатися вправами і зробити вибір на користь правильного харчування.

Тип статури визначається метаболізмом, і ми переконані, що Вам під силу прискорити обмін речовин і активувати процес спалювання жиру, подбавши про здоров’я щитовидної залози, надниркових залоз і печінки. Не забувайте, що саме на м’язи активно використовують енергію, яка виробляється в результаті спалювання жиру.

Задійте свою м’язову тканину, оптимізуйте харчування, вчасно звертайтеся до лікаря у разі захворювань і мінімізуйте стреси – це все, що потрібно для здорового метаболізму і краси тіла!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.