Політика

В Чорногорії проходять парламентські вибори

На 1217 виборчих дільницях з 7 ранку до 20 вечора голосуватимуть 540026 виборців. Громадяни будуть робити вибір з 11 виборчих списків, які представили 6 коаліцій та 5 партій

На першому місці у виборчому бюлетені – виборчий список “Соціал-демократи – Іван Брайович – Ми вирішуємо послідовно”, на другому – “Боснійська партія. Правильно – Рафет Гусович”, на третьому “Хорватська Громадянська Ініціатива. Всім серцем за Чорногорію», на четвертому «Соціал-демократична партія. Сильна Чорногорія», на п’ятому – Хорватська реформаторська партія Чорногорії.
Платформа “Чорні та білі”, в яку входить, зокрема, Громадянський рух URA, знаходиться на шостому місці. На сьомому – Албанська коаліція “Одностайно”.

Про вибори повідомляє місцеве видання rtcg.me

Правляча партія “Рішуче за Чорногорію! ДПС – Міло Джуканович “на восьмому місці; провідний опозиційний блок “”За майбутнє Чорногорії” (“Демократичний фронт”) – на дев’ятому.

“Албанський список Генці Німанбегу і Нік Джелошай” на десятому, коаліція “Мир є наша нація” (Демократи, Demos…) на останньому, 11-му місці.

Чорногорія – це парламентська республіка, в якій законодавчим органом є однопалатний парламент – Скупщина, що складається з 81 депутата. Крім законотворчості, в її повноваження входить прийняття конституції, парламент також стверджує і звільняє з посади прем’єр-міністра і членів уряду, голів Верховного і Конституційного судів, головного прокурора, приймає державний бюджет.

Депутати обираються на чотири роки прямим таємним голосуванням за системою пропорційного представництва (закриті списки). Щоб пройти в парламент, партіям і коаліціям необхідно подолати 3-відсотковий бар’єр. Для політичних об’єднань, що представляють національні меншини, діє інше правило, що знижує обмежувальний бар’єр.

Нинішні парламентські вибори стануть одинадцятими з моменту запровадження багатопартійної системи в Чорногорії та п’ятими з часу відновлення незалежності.

Одночасно у п’яти муніципалітетах – Будві, Которі, Тівате, Андрієвіці та Гусіньє – відбудуться місцеві вибори.

За виборами спостерігатимуть 2089 спостерігачів, з яких 265 іноземних.

Через епідемію коронавірусу вибори проходитимуть у особливих організаційно-технічних умовах

Відповідно до наказів Міністерства охорони здоров’я та Державної виборчої комісії, громадянам доведеться приходити на виборчі дільниці в захисних масках та зі своїми ручками, вони повинні дотримуватися фізичної дистанції. Виборці зможуть зняти маску лише під час ідентифікації. Дільниці мають бути обладнані дезінфекторами для рук, їх мають дезіфекувати та провітрювати.

Виборці, які перебувають на карантині або самоізоляції після в’їзду в Чорногорію або за підозрою у контакті з особою, яка хворіє на коронавірус, можуть проголосувати на виборчій дільниці з обов’язковим дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Виборці, які перебувають у карантині чи самоізоляції через позитивний тест на коронавірус, можуть голосувати лише за місцем перебування. Забезпечувати цей процес будуть Уповноважені з питань голосування поза дільницею, які зобов’язані дотримуватися всіх встановлених заходів, таких як фізична відстань у два метри, дезінфекція рук, носіння захисної маски та рукавичок та одноразових чохлів для костюмів.

Виборці, які госпіталізовані з приводу нової коронавірусної інфекції, будуть голосувати в медичному закладі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.