ЄС|NATO

В Чорногорії більшість у парламенті може отримати просербська коаліція

В неділю, 14 березня, в другому за величиною чорногорському місті Нікшич, пройшли місцеві вибори. Ці вибори мали ключове значення для політичного життя країни, тому що Нікшич є рідним містом нинішнього президента Чорногорії і лідера Демократичної партії соціалістів (DPS) Міло Джукановича –  його партія керувала цим містом останні 28 років.

За неофіційними підрахунками Центру моніторингу та досліджень (CeMI) 100% голосів, блок “Європейська команда за Нікшич” на чолі із Демократичною партією соціалістів (DPS) отримала 40,4% голосів виборців (18 місць в місцевій раді – парламенті муніципалітету). За радикально просербській та проросійський блок “За майбутнє Нікшича” на чолі з Демократичним фронтом проголосувало 25,9% (11), за їх політичних парнерів, помірковано просербський блок “Мир є наша нація” на чолі з партією “Демократи”, віддали голоси 23,2% (10).

Третій учасник правлячої коаліції на центральному рівні, блок “Чорне на білому” на чолі із Громадянським рухом URA, який на цих виборах мав назву “Чорне на білому – Нікшич може”, отримав 4,5% голосів (1 мандат). За нещодавно створений впливовим чорногорським магнатом “Народний рух Міодрага Давидовича “За Воскресіння Нікшича”, який також є близьким до правлячої нині в Чорногорії коаліції, проголосувало 3,3% мешканців міста (відповідно, ця політсила матиме 1 місце в місцевій раді).

Соціал-демократична партія отримала 2,6% голосів, що нижче прохідного бар’єру. Всього на виборах у Нікшичі до 19:00 проголосувало 81,2% виборців.

За списком 58 833 мешканця міста мали право голосу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України