вибори в Чорногорії - світлина nova.rs

В Чорногорії більшість у парламенті може отримати просербська коаліція

В неділю, 14 березня, в другому за величиною чорногорському місті Нікшич, пройшли місцеві вибори. Ці вибори мали ключове значення для політичного життя країни, тому що Нікшич є рідним містом нинішнього президента Чорногорії і лідера Демократичної партії соціалістів (DPS) Міло Джукановича –  його партія керувала цим містом останні 28 років.

За неофіційними підрахунками Центру моніторингу та досліджень (CeMI) 100% голосів, блок “Європейська команда за Нікшич” на чолі із Демократичною партією соціалістів (DPS) отримала 40,4% голосів виборців (18 місць в місцевій раді – парламенті муніципалітету). За радикально просербській та проросійський блок “За майбутнє Нікшича” на чолі з Демократичним фронтом проголосувало 25,9% (11), за їх політичних парнерів, помірковано просербський блок “Мир є наша нація” на чолі з партією “Демократи”, віддали голоси 23,2% (10).

Третій учасник правлячої коаліції на центральному рівні, блок “Чорне на білому” на чолі із Громадянським рухом URA, який на цих виборах мав назву “Чорне на білому – Нікшич може”, отримав 4,5% голосів (1 мандат). За нещодавно створений впливовим чорногорським магнатом “Народний рух Міодрага Давидовича “За Воскресіння Нікшича”, який також є близьким до правлячої нині в Чорногорії коаліції, проголосувало 3,3% мешканців міста (відповідно, ця політсила матиме 1 місце в місцевій раді).

Соціал-демократична партія отримала 2,6% голосів, що нижче прохідного бар’єру. Всього на виборах у Нікшичі до 19:00 проголосувало 81,2% виборців.

За списком 58 833 мешканця міста мали право голосу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh