ЄС|NATO

В чому полягає важливість ЗРК Avenger, які ЗСУ очікували 4 місяці та які мають гібридний вигляд HMMWV та Stinger. Відео

Американський комплекс ППО малої дальності Avenger, ілюстративне фото з відкритих джерел

Україна чекала на поставку таких засобів ППО ще з листопада, і тепер завдання для них принципово помінялись

Джерело: Defence Express

У відкритому доступі з’явились зображення, що вказують – ЗСУ нарешті отримали в своє розпорядження американські зенітно-ракетні комплекси малої дальності AN/TWQ-1 Avenger на базі бронеавтомобіля HMMWV.

На ці ЗРК наші захисники чекали достатньо довго, вперше про їх передачу Білий Дім оголосив ще 10 листопада 2022 року в рамках 25-го пакету військової допомоги для України вартістю 400 мільйонів доларів. Тоді такі засоби ППО нам були вкрай гостро потрібні для захисту критичної інфраструктури від крилатих ракет та дронів-камікадзе росіян. Але схоже, що тепер американські Avenger в строю ЗСУ можуть отримати зовсім інше застосування, більш важливіше для майбутньої Перемоги над рашистами.

ЗРК Avenger в строю ЗСУ, березень 2023 року, зображення з відкритих джерел
ЗРК Avenger в строю ЗСУ, березень 2023 року, зображення з відкритих джерел

 

Однією з найважливіших характеристик американського зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) Avenger є його основне озброєння – пускова установка на 8 ракет до ПЗРК FIM-92 Stinger, з дальністю стрільби до 4,5 км. Однак, що робить цей комплекс дійсно важливим, – це система управління вогнем, що дає командиру чи навіднику можливість вибирати ціль для ведення вогню та обмінюватись даними для цілевказівки між іншими засобами протиповітряної оборони (ППО).

Подібні характеристики можна побачити в складі мобільних груп ППО Сил оборони України, які спрямовані на захист від російських літаків. У складі таких груп можна знайти ПЗРК FIM-92 Stinger DMS, які були отримані від Литви у лютому 2022 року та встановлені на шасі тих же HMMWV.

У теорії, ПЗРК FIM-92 Stinger DMS також мають опцію обміну даними між іншими розрахунками засобів ППО, але їх вогнева міць обмежена – лише дві пускові труби на одній турелі, і кількість таких комплексів також обмежена. За даними з відкритих джерел, в Литві було всього вісім комплексів FIM-92 Stinger DMS.

FIM-92 Stinger DMS на шасі HMMWV в складі однієї з мобільних груп ППО, грудень 2022 року, фото – Командування Об’єднаних Сил ЗСУ

FIM-92 Stinger DMS на шасі HMMWV в складі однієї з мобільних груп ППО, грудень 2022 року, фото – Командування Об’єднаних Сил ЗСУ 

ЗРК малої дальності AN/TWQ-1 Avenger в строю армії США призначені для виконання двох завдань – протиповітряне прикриття військ на марші, та захист вогневих позицій комплексів Patriot. Очевидно, що і в строю ЗСУ американські Avenger також використовуватимуться для цих двох завдань.

Але їх пріоритетність визначатиме поточна обстановка. Ну і також, яка із цих подій трапиться першою – розгортання ЗРК Patriot на бойовому чергуванні, чи ж початок весняного контрнаступу ЗСУ, для проведення якого будуть потрібні зокрема додаткові засоби протиповітряної оборони.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України