В Церери вчені виявили величезне ядро

Американські, французькі та британські вчені, за допомогою АМС Dawn, встановили внутрішню будову карликової планети Церери. Дослідження днями з’явилося в науково-популярному журналі Nature.

В результаті успішної місії автоматичної міжпланетної станції (АМС) Dawn астрономи і вчені Франції, Великобританії та США встановили, що всередині Церери, яка є самим великим небесним тілом в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером і класифікується як карликова планета,  знаходиться тверде кам’янисте ядро, щільність якого становить від 2,46 до 2,90 тисяч кілограмів на кубічний метр.
Навколо ядра розташовується оболонка товщиною 70-190 км з щільністю в 1,68-1,95 тис. кг. на м3. Поверхню карликової планети покриває крижаний шар, що місцями досягає 100 км товщини.

Екваторіальний діаметр Церери досягає 963 км, що робить її найбільшим небесним тілом в поясі астероїдів, яке займає близько третини всієї маси пояса. За своїми розмірами Церера перевершує навіть деякі супутники Юпітера і Марса. Планета відкрита в 1801 році в Палермській астрономічній обсерваторії (Італія) астрономом Джузеппе Піацці і названа на честь давньоримської богині родючості. 24 серпня 2006 року рішенням Міжнародного астрономічного союзу була перекваліфікована з розряду астероїдів у розряд карликових планет.
З березня 2015 року по липень 2016 року вивчалася АМС Dawn.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh