Американські, французькі та британські вчені, за допомогою АМС Dawn, встановили внутрішню будову карликової планети Церери. Дослідження днями з’явилося в науково-популярному журналі Nature.
В результаті успішної місії автоматичної міжпланетної станції (АМС) Dawn астрономи і вчені Франції, Великобританії та США встановили, що всередині Церери, яка є самим великим небесним тілом в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером і класифікується як карликова планета, знаходиться тверде кам’янисте ядро, щільність якого становить від 2,46 до 2,90 тисяч кілограмів на кубічний метр.
Навколо ядра розташовується оболонка товщиною 70-190 км з щільністю в 1,68-1,95 тис. кг. на м3. Поверхню карликової планети покриває крижаний шар, що місцями досягає 100 км товщини.
Екваторіальний діаметр Церери досягає 963 км, що робить її найбільшим небесним тілом в поясі астероїдів, яке займає близько третини всієї маси пояса. За своїми розмірами Церера перевершує навіть деякі супутники Юпітера і Марса. Планета відкрита в 1801 році в Палермській астрономічній обсерваторії (Італія) астрономом Джузеппе Піацці і названа на честь давньоримської богині родючості. 24 серпня 2006 року рішенням Міжнародного астрономічного союзу була перекваліфікована з розряду астероїдів у розряд карликових планет.
З березня 2015 року по липень 2016 року вивчалася АМС Dawn.