Дорогі сюрпризи замість замовленого одягу: жінка в Австрії позбулася сотень євро. Зневірена клієнтка звернулася по допомогу до Торгової палати Австрії.
В одному з онлайн-магазинів мешканка Мюльвальда замовила одяг. Потім прийшло повідомлення про те, що товар у дорозі.
Незабаром австрійка отримала SMS, що замовлення не може бути доставлено, але за суму в 2 євро буде зроблено повторну спробу доставки. Жінка не роздумуючи погодилася. Але першого разу нічого не вийшло. Клієнтка спробувала ще раз, і, здавалося, що процес завершився успішно.
Проте при перегляді пізньої виписки за кредитною карткою вона відчула шок: через Apple Pay було списано 1331,12 євро. Проблема полягала в тому, що споживач ніколи не використовував цей платіжний інструмент.
Вона негайно заблокувала картку та оскаржила транзакцію. Однак банк відповів, що вона діяла з грубою необережністю і авторизувала платіж. Тому жодних компенсацій не передбачено, таким був аргумент.
Постраждала не погодилася з цим і підключила Торгову палату Верхньої Австрії. Це мало успіх: захисники прав споживачів домоглися повернення всієї суми.
За словами експертів, згідно із законом про платіжні послуги, саме банк несе відповідальність за неавторизовані платежі. Виняток: споживач сам завдає шкоди при шахрайських діях умисним або грубо необережним порушенням своїх зобов’язань. Груба необережність має місце, якщо клієнту мало бути очевидно, що його дії ймовірно призведуть до зловживання платіжним інструментом. Або споживач не блокує негайно свій платіжний інструмент при усвідомленні зловживання.
Кількість випадків зростає
За словами президента Андреаса Штангля, Торгова палата все частіше стикається з фішингом. “У таких випадках захист споживачів Торгової палати завжди готовий допомогти.” Штангль рекомендує всім постраждалим клієнтам звертатися за підтримкою за телефоном 050/6906-1790.
За матеріалами: https://www.heute.at/