2021 року в Австрії майже 20 000 осіб було зареєстровано як безпритульних. Дві третини становили чоловіки, і майже 60 відсотків мешкали у Відні. Опитування постраждалих показує, що соціальні контакти є і спусковим гачком, і протиотрутою від бездомності.
«Більшість опитаних назвала проблеми у відносинах чи сімейні труднощі основною причиною своєї бездомності», — пише Статистичне управління Австрії, яке цього разу опитало кілька сотень людей, які тимчасово залишилися без даху над головою.
Проблеми в сім’ї та стосунках часто важко поділити. Близько двох третин постраждалих цьому етапі перебивалися в родичів чи друзів, що частіше зустрічається в жінок, ніж чоловіків. У той час як жінки найчастіше зверталися до притулків як альтернатива, чоловіки частіше опинялися на вулиці, в садовому сараї або в автофургоні замість дивана.
Згідно з житловою статистикою Статистичного управління Австрії за 2022 рік, бездомність здебільшого реєструється у міських районах. Чверть знаходять дорогу назад на постійне місце проживання завдяки підтримці сім’ї, партнерів чи друзів. Далі йде нова робота або субсидована квартира, як часто згадані способи позбавлення бездомності.
Докладне обстеження, проведене Статистичним управлінням Австрії серед колишніх безхатченків, які тепер знову зареєстровані в домашньому господарстві, також вказує на те, що тимчасова бездомність не така вже й рідкість. Майже шість відсотків дорослого населення пережили таку фазу, якщо екстраполювати, то в Австрії від 300 000 до 440 000 осіб.
У 2020 та 2021 роках коронавірусу кількість зареєстрованих безхатченків трохи зменшилася — паралельно зменшенню кількості завершених виселень. На початку 2010-х років у цій категорії було до 25 000 осіб, у 2021 році — 19 450. До речі, цифри Статистичного управління Австрії не показують, скільки людей без реєстрації не мають даху над головою.