Новини з Австрії

В Австрії за показ хамасівської чи нацистської символіки загрожує штраф 10 тисяч євро

Явна ознака політики абсолютної нетерпимості: федеральний уряд Австрії посилює Закон про денацифікацію на демонструють символи палестинської терористичної групи Хамас або націонал-соціалістів.

Після нещодавніх обурливих нападів на єврейські установи в Австрії та після демонстрацій з вкрай агресивними вигуками проти Ізраїлю в центрі Відня федеральний уряд вживає заходів: сьогодні на засіданні Ради міністрів було вжито урядовий законопроект, яким реформується найефективніший інструмент у боротьбі з антисемітизмом, правим екстремізмом націонал-соціалізму. Крім того, буде стандартизовано та посилено покарання, передбачені EGVG, Законом про денацифікацію, Законом про символи та Законом про уніформу.

Будь-хто, хто публічно носитиме значки чи символи НСДАП чи Хамаса, у майбутньому має бути покараний дуже суворо: адміністративні штрафи будуть скориговані та збільшені до єдиної суми у 10 000 євро. У разі повторного правопорушення може бути накладено штраф до 20 000 євро.

А щодо боротьби з тривіалізацією нацистського терору: будь-яка тривіалізація чи релятивізація націонал-соціалістичного геноциду чи інших націонал-соціалістичних злочинів проти людства – навіть якщо це лише частини Голокосту – має бути покарана. Кримінальний злочин розширюється за рахунок вилучення слова «грубий» та оголошення будь-якої тривіалізації караним правопорушенням.

Також відбувається розширення внутрішньої юрисдикції: деякі злочини згідно із Законом про денацифікацію нині не караються через відсутність внутрішньої юрисдикції, навіть якщо вони вчинені австрійцем, але з-за кордону, наприклад, в Інтернеті. Розширення особливо важливе, оскільки в Інтернеті все частіше відбувається нацистська пропаганда та радикалізація.

Інші важливі зміни:

  • У майбутньому будь-яке юридично обов’язкове засудження відповідно до Закону про денацифікацію призведе до втрати посади чи функції державних службовців.
  • Конфіскація нацистських сувенірів. Окреме положення покликане гарантувати, що влада зможе вилучати нацистські пам’ятні речі, такі як почесне кільце СС, навіть без кримінального переслідування.
  • EGVG (Вступний закон до адміністративно-процесуального законодавства): будь-кому, хто займається націонал-соціалістичною діяльністю способом, відмінним від положень про кримінальні злочини, перерахованих у Законі про денацифікацію, у майбутньому загрожує адміністративний штраф у розмірі до 10 000 євро (або 20 000 євро). у разі повторного правопорушення).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України