В даний час в Австрії налічується 19 813 активних випадків коронавірусу (п’ятниця). Кількість хворих на 100 000 населення – 106,5. У лікарнях перебуває 783 особи, 36 з них у палатах інтенсивної допомоги (зайнято 2%). Число смертей від коронавірусу склало 22 176.
У розпал пандемії корони колишній міністр охорони здоров’я Аншобер пішов із політики та своєї посади — крок, про який він не шкодує до цього дня. Коли колишнього міністра охорони здоров’я запитали про коаліцію чорно-синіх у Нижній Австрії та погашення штрафів за корону, колишній міністр охорони здоров’я був налаштований більш ніж скептично. “Я думаю, що це фатально”, – сказав Аншобер. «У мене склалося враження, що немає нічого, щоб деякі люди не робили, щоб залишитися при владі.» Аншобер також мало думає про комітет з розслідування дій влади в пандемію. “Це не той рівень, на якому ми можемо розвиватися”, – пояснює він. «Ніхто не був корумпований. Кожен намагався працювати в міру своїх знань та переконань».
Величезна кількість масок з терміном придатності, що минув, було утилізовано на армійських складах. Інсайдер повідомив про знищення 1,2 мільйона масок після закінчення терміну їхньої придатності. «Ми просто позбавляємося їх замість того, щоб роздавати або продовжувати використовувати», — скаржиться розгніваний інформатор. Міністерство не наводить точних цифр. “Як і майже всі медичні вироби, засоби захисту, які ми купували, мають термін придатності”, – визнають у департаменті Рауха. Армія відповідає за «оперативне управління запасами, тобто, ймовірно, ще й за утилізацію. У будь-якому випадку, «довше і максимально можливе використання» масок є серйозною проблемою. Однак залишається незрозумілим, як це насправді реалізується.
Через нестачу ліків уряд Німеччини вирішив, що виробники можуть підвищувати ціни на дитячі ліки до 50 відсотків. Начальник служби соціального забезпечення Австрії Петер Ленер назвав це рішення Німеччини «відсутністю європейської солідарності», яке спричинить ще більший дефіцит медикаментів в Австрії. Клаус Фрізенбіхлер з Інституту економічних досліджень (WIFO), з іншого боку, також попередив, що «ринок зрештою буде скупований німцями» і що в Австрії буде менше пропозиції.
Фото: APA/BARBARA GINDL