Новини з Австрії

В Австрії продовжують зростати ціни на пальне

Бак дизеля чи супер палива вартує в Австрії на п’ять євро дорожче, ніж місяць тому. Той, хто замовляє пальне, платить на 200 євро більше.

Нам, ймовірно, доведеться ще довше чекати на довгострокове ослаблення інфляційної кризи. У вересні ціни на електроенергію для домогосподарств зросли другий місяць поспіль. За даними енергетичного агентства, порівняно із серпнем вони зросли на 1,9 відсотка. Наближається зима, і ціни на енергоносії знову зростають. Зокрема, паливо та пічне паливо у вересні значно подорожчали порівняно з попереднім місяцем, повідомляє Австрійська енергетична агенція.

Ціни на пальне зростали четвертий місяць поспіль у вересні на п’ять відсотків (дизель) та 2,5 відсотка (супер). За середній бак на 50 літрів ви сплачуєте від 85 до 89 євро як за дизель, так і за супер. Це приблизно на 5 євро більше, ніж у серпні 2023 року.

У порівнянні з 2021 роком ціни на паливо, як і раніше, надзвичайно високі: дизельне паливо було майже на 40 відсотків дорожче порівняно з 2021 роком, а паливо Super — майже на 30 відсотків дорожче.

Ціни на мазут також знову значно зросли, порівняно з попереднім місяцем, збільшившись на 6,2 відсотка. За типову річну потребу 3 000 літрів пічного палива у вересні довелося заплатити майже 4 000 євро, що приблизно на 200 євро більше, ніж у попередньому місяці, серпні.

У вересні домогосподарствам довелося платити за централізоване опалення на один відсоток більше, ніж у серпні. У річному обчисленні централізоване опалення стало дорожчим на 22,2 відсотка, хоча останніми місяцями ціни різко впали.

Ціни на газ для населення у вересні 2023 року впали на 0,6% порівняно із серпнем. У порівнянні з минулим роком ціни на газ були на 38,6 відсотка вищими, ніж у вересні 2022 року. Порівняно з двома роками раніше, газ зараз дорожчий майже на 200 відсотків!

Ціни на електроенергію для населення впали на 1,4% у місячному вирахуванні. У річному вирахуванні вони були на 23,7 відсотка нижче.

Дерев’яні пелети стали дорожчими на 0,9 відсотка в місячному вирахуванні, але були на 35,4 відсотка дешевшими у річному обчисленні. Ціни на дрова зросли на 2,5 відсотки порівняно з попереднім місяцем.

У середньому зростання цін на енергоносії у вересні було менш вираженим, ніж у серпні, і склало 1,9 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем. Ціни на енергоносії продовжують стримувати ефект на загальний рівень інфляції – у попередні роки головними драйверами інфляції завжди були паливо тощо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України