Те, як важко переноситься безробіття в Австрії, підтверджують два нових дослідження на замовлення Віденської палати праці.
Цифри бентежать: станом на вересень в Австрії було близько 355 000 осіб без роботи, що на майже 11 відсотків більше порівняно з минулим роком. Крім того, кількість зареєстрованих банкрутств з початку року зросла на 23 відсотки до майже 5 000.
Очікувати покращення можна не раніше 2025 року. Тоді місцева економіка має покинути рецесію, і згідно з осіннім прогнозом Міжнародного валютного фонду (МВФ), принаймні знову зрости на 1,1 відсотка.
92 відсотки не можуть жити на допомогу AMS
Тепер тривогу б’ють і в Палаті праці. Згідно з опитуваннями, 54 відсотки безробітних не можуть прожити на наявний дохід (допомога AMS або екстрена допомога). Ще 38 відсотків лише ледве зводять кінці з кінцями завдяки державній підтримці.
Багатьом доводиться позичати гроші
18 відсотків постраждалих від безробіття змушені використовувати свої заощадження або продавати майно, щоб фінансувати своє життя. 27 відсотків позичають гроші у знайомих або просять партнера про допомогу. У підсумку, як вказує звіт Торгово-промислової палати, дев’ять із десяти претендентів на роботу змушені значно зменшувати свої витрати, зокрема через різке зростання цін.
Скорочення витрат на їжу, квартира залишається холодною
Економія відбувається здебільшого на одязі та взутті (79 відсотків), продуктових закупівлях (68 відсотків) і споживанні енергії або опаленні (44 відсотки). Більше половини опитаних – конкретно 55 відсотків – хоча б раз не змогли вчасно оплатити рахунки через нестачу грошей. Особливо тривожно, на думку Палати праці, “що близько 40 відсотків не змогли вчасно заплатити оренду або комунальні послуги”.
Безробіття – загроза для здоров’я
Також дослідження показують – безробіття завдає шкоди здоров’ю, чинить тиск на сім’ю та дітей. 44 відсотки повідомляють, що їхній стан здоров’я погіршився. 36 відсотків відзначають негативний вплив на своїх дітей. Зокрема, деякі з них змушені були припинити навчання з фінансових причин.
АК вимагає підвищення допомоги з безробіття
У світлі результатів опитування Палата праці вкотре вимагає підвищення допомоги з безробіття з нинішніх 55 відсотків до 70 відсотків від останньої зарплати і “значного збільшення” сімейної допомоги. Вона виплачується безробітним, які мають дітей, і з 2001 року залишається без змін на рівні 0,97 євро на день. Крім того, за словами АК, виплати зі страховки з безробіття мають нарешті бути скориговані з урахуванням інфляції.
Представники працівників також виступають проти зниження внеску роботодавців до фонду компенсацій з банкрутства. Це ставить під загрозу захист компаній і працівників у разі банкрутства.
За матеріалами: https://www.heute.at/