У 2023 році збільшилася кількість перебоїв у подачі електроенергії та газу в країні. Середня тривалість незапланованих відключень збільшилася з 24,17 до 32,27 хвилини для електроенергії та з 1,07 до 1,4 хвилини для газу порівняно з 2022 роком, згідно зі статистикою відключень і несправностей E-Control.
Найбільше перебоїв із поставками сталося в грудні та липні, потім йдуть січень, серпень і лютий.
За словами члена правління E-Control Альфонса Габера, зростання показників у секторі електропостачання в основному пов’язане зі збільшенням кількості регіональних виняткових подій. “Однак надійність електро- і газопостачання, як і раніше, можна охарактеризувати як дуже хорошу”.
“Регіональні виняткові події – це, наприклад, екстремальні погодні умови, які можуть поставити перед операторами електромереж складні завдання, які враховуються в статистиці окремо”, – говорить член правління E-Control Вольфганг Урбантшич. З часткою майже в чверть вони були найчастішою причиною відключень у 2023 році. Другою за поширеністю причиною були атмосферні причини (18 %). За ними йдуть внутрішні причини, як-от несправне перемикання або вихід з ладу елементів мережі (десять відсотків).
За даними E-Control, перебої в подачі електроенергії, спричинені винятковими регіональними подіями, “значно збільшилися у 2023 році порівняно з попереднім роком – з трохи менше ніж 11 відсотків до трохи менше ніж 24 відсотків”. Південь Австрії був особливо зачеплений винятковими регіональними подіями, такими як рясні снігопади або екстремальні шторми.
Середня тривалість незапланованих відключень у газовому секторі завжди набагато коротша, ніж в електроенергетиці. “Це пояснюється головним чином тим, що підземні газопроводи меншою мірою схильні до зовнішніх впливів, ніж повітряні лінії електропередач”, – пояснив Хабер. У газовому секторі було показано, що тільки близько 18 % зареєстрованих перерв у подачі газу відбувалися поза розподільчою мережею – наприклад, через несправність газового котла в системі споживача. Решта перебоїв були спричинені в розподільчій мережі, причому значна частина з них сталася не з вини третіх сторін (35 %).
У разі планових перерв споживачі завчасно інформуються про відключення, наприклад, у зв’язку з плановими роботами на мережі. Незаплановані перерви в постачанні відбуваються у зв’язку із зовнішніми впливами, системними збоями або іншими несправностями, йдеться у звіті.
За матеріалами: https://help.orf.at/